دستور آماده کردن و طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای غذای کامل و خوش طعم
دستور آماده کردن و طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای غذای کامل و خوش طعم

دستور آماده کردن و طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای غذای کامل و خوش طعم نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی، این پست را دنبال کنید. مواد لازم سالاد ماکارونی ژله ای ماکارونی فرم‌دار به دلخواه […]

دستور آماده کردن و طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای غذای کامل و خوش طعم

طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم سالاد ماکارونی ژله ای

ماکارونی فرم‌دار به دلخواه ۲۰۰ گرم
کنسرو نخودفرنگی  یک عدد
سینه مرغ پخته شده یک عدد
سیب زمینی پخته شده  یک عدد
هویج پخته دو عدد
جعفری خرد شده یک قاشق غذاخوری
فلفل دلمه ای قرمز نگینی شده یک عدد
ماست سه قاشق غذاخوری
سس مایونز ۵ قاشق غذاخوری
آبلیمو یک قاشق غذاخوری
فلفل سیاه به مقدار لازم
ورقه های ژلاتینی به مقدار لازم

ظرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای

با آموزش طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سالاد ماکارونی ژله ای ابتدا باید درون یک ظرف بزرگ سس مایونز را ریخته و ماست را به همراه نمک و فلفل و آبلیمو به آن اضافه کنید و خوب مخلوطشان کنید.خعفری خرد شده را هم به بقیه مواد اضافه کنید و خوب ترکیبشان کنید. اکنون به ترتیب ماکارونی آبکش شده ، هویج های نگینی خرد شده ، فلفل دلمه ای ، سیب زمینی و نخود سبز را داخل سبز سس بریزید و خوب هم بزنید.در آخر سینه مرغ را نیز اضافه کنید.اکنون ورقه های ژلاتین را با یک لیوان آب سرد درون یک ظرف بریزید تا نرم شوند و بعد یک فنجان آب جوش به آن اضافه کنید.زمانی که ژلاتین خوب نرم شدند آنها را به بقیه موادتان اضافه کنید و خوب هم بزنید.به دلخواه یک قالب انتخاب کرده و مقداری روغن درون آن ریخته و چربش کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سالاد سرخپوستی

سالاد را داخل قالب بریزید و به وسیله قاشق آن را خوب فشار دهید تا خوب به خورد هم بروند و سالاد فشرده شود. قالب سالاد را برای ۳ ساعت درون یخچال بگذارید تا سالاد کمی خودش را بگیرد و بعد بیرون آورده و در ظرفی دیگری برگردانید و به وسیله چاقوی اره ای برش بزنید تا سالاد ماکارونی ژله ای شما آماده سرو شود.

دستور آماده کردن و طرز تهیه سالاد ماکارونی ژله ای غذای کامل و خوش طعم