آموزش کامل و طرز تهیه خورشت هلو متفاوت و بسیار خوشمزه مخصوص تابستان
آموزش کامل و طرز تهیه خورشت هلو متفاوت و بسیار خوشمزه مخصوص تابستان

آموزش کامل و طرز تهیه خورشت هلو متفاوت و بسیار خوشمزه مخصوص تابستان نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه خورشت هلو از غذاهای لذیذ کشورمان را آماده کرده ایم. برای مشاهده این آموزش آشپزی، این پست را دنبال کنید. مواد لازم خورش هلو هلو ۵ عدد ران مرغ ۲ عدد سینه مرغ ۱ […]

آموزش کامل و طرز تهیه خورشت هلو متفاوت و بسیار خوشمزه مخصوص تابستان

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه خورشت هلو از غذاهای لذیذ کشورمان را آماده کرده ایم. برای مشاهده این آموزش آشپزی، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم خورش هلو

هلو ۵ عدد
ران مرغ ۲ عدد
سینه مرغ ۱ عدد
پیاز نصف پیمانه
آلو بخارا بدون هسته ۶ عدد
شکر ۱ قاشق مرباخوری
زعفران حل شده ۱ قاشق سوپخوری
آرد ۱ قاشق سوپخوری
آب لیموی تازه ۴ قاشق سوپخوری
روغن ۱ پیمانه
نمک و فلفل سیاه به میزان لازم

طرز تهیه خورش هلو

برای تهیه خورشت هلو خوشمزه ابتدا تکه های مرغ را تمیز بشورید و پوست شان را جدا و آنها را نصف کنید. سپس با ۲ قاشق سوپخوری روغن و ۱ قاشق مرباخوری نمک و کمی فلفل مرغ را مزه دار کرده و به مدت ۱ ساعت در یخچال قرار دهید. پیاز را ریز خرد کنید و با ۳ قاشق سوپخوری روغن تفت دهید تا طلایی شود. تکه‌های مرغ مزه دار شده را به پیاز اضافه کنید و آنها را تفت دهید. کمی آب گرم اضافه کنید تا روی سطح مرغ را بگیرد و بگذارید بپزد. آب لیموی تازه، شکر و زعفران را به خورش اضافه کنید. آرد را در یک کاسه با ۳ قاشق آب سرد حل کنید، سپس آن را به خورش اضافه کنید و صبر کنید تا خورش کمی جا بیفتد. در این زمان آلو بخاراها را بشویید و آنها را به مدت ۱۵ دقیقه داخل آب جوش خیس کنید، سپس به خورش اضافه کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه سوسیس و کالباس خانگی سالم و خوشمزه

هلوها را پوست گرفته، هسته آنها را در آورده و آنها را خرد کنید. هلو های خرد شده را در یک تابه با ۳ قاشق سوپخوری روغن تفت دهید تا طلایی شوند، سپس آنها را به خورش اضافه کنید تا پخته شوند ولی له نشوند. خورشت را بچشید و در صورت نیاز آب لیمو و شکر بیشتری اضافه کنید. وقتی خورشت آماده شد آن را در ظرف مورد نظر بریزید و سرو کنید. در این خورش به جای هلو از کمپوت هلو هم می‌توانید استفاده کنید ،در صورت استفاده از کمپوت، شکر را حذف کنید. از آب کمپوت هلو برای پختن مرغ استفاده کنید.

آموزش کامل و طرز تهیه خورشت هلو متفاوت و بسیار خوشمزه مخصوص تابستان