دستور پخت و طرز تهیه کلوچه کره بادام زمینی در منزل بسیار خوشمزه
دستور پخت و طرز تهیه کلوچه کره بادام زمینی در منزل بسیار خوشمزه
دستور پخت و طرز تهیه کلوچه کره بادام زمینی در منزل بسیار خوشمزه را از نمکستان بیاموزید. ابتدا باید کره را در ظرفی بریزید و با همزن حدود دو دقیقه بزنید...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه کلوچه کره بادام زمینی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کلوچه کره بادام زمینی :

شکر نصف فنجان
شکر قهوه ای نصف فنجان
کره نصف فنجان
کره بادام زمینی نصف فنجان
تخم مرغ ۱ عدد
آرد یک و نیم فنجان
جوش شیرین سه چهارم قاشق چایخوری
بکینگ پودر نصف قاشق چایخوری
نمک یک چهارم قاشق چایخوری

دستور پخت کلوچه کره بادام زمینی طرز تهیه کلوچه کره بادام زمینی در منزل کلوچه کره بادام زمینی بسیار خوشمزه

طرز تهیه کلوچه کره بادام زمینی :

با آموزش طرز تهیه کلوچه کره بادام زمینی از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کلوچه کره بادام زمینی ابتدا باید کره را در ظرفی بریزید و با همزن حدود دو دقیقه بزنید تا زمانی که حسابی شل و خامه ای شکل شود.

حالا شکر را به کره اضافه کرده و هم بزنید.سپس کره بادام زمینی و تخم مرغ را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا مواد یکدست شوند. آرد، جوش شیرین، بکینگ پودر و نمک را در ظرفی دیگر با هم مخلوط کرده ۲ مرتبه الک کنید.

دستور پخت کلوچه کره بادام زمینی طرز تهیه کلوچه کره بادام زمینی در منزل کلوچه کره بادام زمینی بسیار خوشمزه

حالا مخلوط آرد را کم کم به موادتان اضافه کنید و با همزن دستی هم بزنید تا مخلوط شوند. خمیر آماده شده را در یک کیسه پلاستیکی ریخته و برای ۳ ساعت در یخچال بگذارید تا استراحت کند. فر را با حرارت ۱۹۰ درجه سانتیگراد گرم کنید. خمیرها را به حالت توپ های گرد در بیاورید.

روی سینی فر یک کاغذ روغنی بزرگ قرار دهید سپس خمیر های توپی را روی سینی قرار دهید. با چنگال روی خمیر ها را فشار دهید تا تخت شوند و خط روی آن ها به وجود آید.حالا کلوچه ها را داخل فر به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید تا طلایی رنگ شوند. بعد آن ها را از فر خارج کرده و چند دقیقه صبر کنید تا خنک شوند. برای اینکه کلوچه ها کمتر خشک شوند می توانید آن ها را در دمای ۱۵۰ درجه سانتی گراد بپزید.