آموزش کامل طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ بسیار خوشمزه خانگی
آموزش کامل طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ بسیار خوشمزه خانگی

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن خوراک لوبیا چیتی با قارچ بسیار خوشمزه ی خانگی این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای خوراک لوبیا […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه

خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه , طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه , پخت غذای خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خوشمزه را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن خوراک لوبیا چیتی با قارچ بسیار خوشمزه ی خانگی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای خوراک لوبیا چیتی با قارچ :

لوبیا چیتی یک لیوان
قارچ دو عدد
سیب زمینی یک عدد کوچک
نمک به مقدار لازم
فلفل به مقدار لازم
گلپر به مقدار لازم
آبلیمو به مقدار لازم

طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ :

از این غذا آسونتر، خودشه. فقط کافیه لوبیا چیتی رو چند ساعت توی آب خیس کنید و اگر تونستید یکی دو بار آبش رو عوض کنید. به این ترتیب سبک تر می شه و کسانی که ناراحتی معده دارند هم می تونند از این غذا بخورند.

بعد از چند ساعت خیس خوردن، بگذارید بپزه. نیم پز که شد، بهش نمک اضافه کنید. (یادتون باشه هیچوقت از اول به حبوبات نمک نزنید. چون دیر می پزند. آخرش هم نریزید که دیگه نمک به خوردش نمی ره.)

نمک رو که زدید، سیب زمینی رو نگینی خرد کنید و اضافه کنید. یک ربع مانده به آخر پخت، قارچ ها رو خرد کنید و توی خوراک بریزید. اگر دوست داشتید لعابش بیشتر باشه و خوراکتون غلیظ تر بشه، یک ملاقه از آب خوراک رو توی کاسه بریزید و کمی صبر کنید. بعد دوسه قاشق آرد توی این کاسه اضافه کنید و کمی هم رب یا گوجه رنده شده بریزید و هم بزنید.

آرد که حسابی باز شد، (مواظب باشید گوله گوله نباشه. حسابی لهش کنید!) اینها رو توی خوراک بریزید.موقع خوردن می تونید از گلپر، فلفل سیاه و آبلیمو برای طعم دادن به خوراکتون کمک بگیرد.

آموزش طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خانگی و فوق العاده خوشمزه

آموزش طرز تهیه خوراک لوبیا چیتی با قارچ خانگی و فوق العاده خوشمزه

منبع : نمکستان