با این بلیط ها به دور دنیا بگردید
با این بلیط ها به دور دنیا بگردید

با این بلیط ها به دور دنیا بگردید همواره پرواز بر فراز آسمانها یکی از خواسته های بشر بوده است. وقتی که برادران رایت اولین پرواز کنترل شده را به نام خود ثبت کردند و انسان توانست برای مدتی آسمانها را طی کند، آرزوی بشر برآورده شد. امروز هواپیماهای بزرگ و پیشرفته هر روز تعداد […]

با این بلیط ها به دور دنیا بگردید

با این بلیط ها به دور دنیا بگردید

همواره پرواز بر فراز آسمانها یکی از خواسته های بشر بوده است. وقتی که برادران رایت اولین پرواز کنترل شده را به نام خود ثبت کردند و انسان توانست برای مدتی آسمانها را طی کند، آرزوی بشر برآورده شد. امروز هواپیماهای بزرگ و پیشرفته هر روز تعداد کثیری از مسافران را برای مدتهای طولانی در آسمانها جابجا می کنند. البته لازمه این جابجایی، داشتن بلیط هواپیماست. بلیط هواپیما در واقع رسید و مدرکی است که نشان می دهد یک صندلی در هواپیما برای مقصد و زمان معینی از طرف شما خریداری شده است.

بلیط هواپیما به طور کلی دارای دو نوع سیستمی و چارتر می باشد که بلیط لحظه آخری نیز عنوانی برای بلیط هایی اعم از سیستمی و چارتر است که در روزها و ساعات آخر مانده به پرواز به فروش می رسد. با خرید بلیط هواپیما از وب سایت های معتبر گردشگری می توان به راحتی و در کوتاهترین زمان بلیط هواپیما را به مقصد مورد نظر تهیه کرد.

بلیط هواپیما در انواع سیستمی و چارتر به فروش می رسند. بلیط های سیستمی نوعی از بلیط است که دارای یک قیمت مصوب ثابت در طول سال می باشد. قیمت این بلیط ها هرساله توسط سازمان هواپیمایی کشور بسته به نوع هواپیما و خدمات آن و مسیر هواپیما، قیمت گذاری می شود. معمولا در تمام طول سال قیمت بلیط های سیستمی از نرخ ثابتی برخوردارند ولی در ایام شلوغ سال طبق قانون عرضه و تقاضا می تواند کمی گرانتر به فروش برسد.

ثبات قیمت بلیط سیستمی هواپیما موجب می شود تا مسافران از مدتها قبل برای سفر خود برنامه ریزی کرده و اقدام به رزرو بلیط خود نمایند.

بلیط چارتر هواپیما نوع دیگری از بلیط هواپیماست که توسط شرکت های چارتر کننده به فروش می رسند. شاید دقیقا در باره چارتر اطلاعات کافی نداشته باشید. چارتر در واقع همان دربست اجاره کردن است. شرکت چارتر کننده صندلی های هواپیما را برای مدت معینی از شرکت هواپیمایی اجاره می کند. سپس با توجه به قیمتی که خود تعیین می کند، اقدام به عرضه بلیط هواپیما می نماید. به همین علت بلیط های چارتر دارای نوسان قیمت می باشند و در ایام مختلف از قیمت های متفاوت برخوردارند.

همچنین بخوانید:  برای سفر به سنگاپور چه قدر باید هزینه کنیم؟

خرید بلیط چارتر برای کسانی که قصد سفر ارزان و اقتصادی دارند مقرون به صرفه تر است.

با این بلیط ها به دور دنیا بگردید

وقتی موضوع خرید بلیط هواپیما پیش می آید، خیلی از افراد سعی می کنند اقدام به تهیه بلیط هواپیما ارزان نمایند. برای خرید چنین بلیطی لازم است که از ترفندهای خرید بلیط ارزان هواپیما اطلاع داشته باشیم زیرا ارزان خریدن نوعی مهارت است.

یکی از تکنیک های خرید بلیط هواپیما ارزان، خرید در زمان مناسب است. در ایام خلوت سال که مسافران کمتری متقاضی بلیط برای مسیری هستند، چارتر کننده ها قیمت بلیط را به قدری پایین می آورند که کاربران وسوسه شوند به سفر بروند. زیرا فرصت مناسبی است تا با حداقل هزینه از خدمات برابر با دیگر ایام استفاده کنیم. فقط ممکن است شرایط آب و هوایی مساعد نباشد. استفاده از کلاس پروازی اکونومی، خرید بلیط چارتر بخصوص در روزهای کم سفر، حذف بعضی خدمات غیر ضروری از ترفندهای خرید بلیط هواپیما ارزان است.

بلیط های هواپیما از قیمت های مختلفی برخوردارند که به عواملی چون نوع بلیط، نوع هواپیما، نوع کلاس پروازی و نوع خدمات ارائه شده و همچنین به مسافت مسیر بستگی دارد.

به طور کلی بلیط های چارتر دارای  قیمت های پایین تری هستند مگر در ایامی که تعداد متقاضی برای مسیر مورد نظر زیاد باشد.  کلاس های پروازی اکونومی نیز قیمت کمتری از دیگر کلاسها ( بیزینس و فرست کلاس) دارند. تاثیر فاکتور مسافت و خدمات در قیمت بلیط هواپیما نیز که کاملا مشخص است.

هرچه مسافت کوتاهتر و خدمات ارائه شده از طرف شرکت هواپیمایی ساده تر باشد، بلیط هواپیما ارزانتر است.

خرید بلیط هواپیما از طرق مختلف انجام پذیر است. یکی از روشهای سریع، ساده و اقتصادی خرید بلیط هواپیما، خرید اینترنتی بلیط هواپیما می باشد. از وقتی اینترنت وارد زندگی انسان شده است، به تمامی ابعاد زندگی سرعت بخشیده است. با مراجعه به وب سایت های معتبر گردشگری می توان بهترین استفاده را از اینترنت برد. یکی از معتبرترین و جامع ترین سایت های در این زمینه تیک بان است. تیک بان با ارائه بهترین خدمات گردشگری، خرید اینترنتی بلیط هواپیما را تبدیل به امری ساده وتجربه خریدی آسان و سریع کرده است.