آموزش کامل طرز تهیه پلو یونانی بسیار خوش عطر با گوشت مرغ
آموزش کامل طرز تهیه پلو یونانی بسیار خوش عطر با گوشت مرغ
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه پلو یونانی بسیار خوش عطر با گوشت مرغ را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه پلو یونانی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم پلو یونانی :

برنج۳ پیمانه
سینه مرغ۱ عدد
پیاز۱ عدد
هویج نگینی خرد شده۲ عدد بزرگ
نخود فرنگی نیم پز۱ لیوان
قارچ خرد شده یک و نیم لیوان
زرشک سرخ شده۵ قاشق غذاخوری
روغنبه میزان لازم
زردچوبه و ادویه کاریبه میزان لازم
نمک و فلفل سیاهبه میزان لازم

پلو یونانی سامان گلریز پلو یونانی با مرغ پلو یونانی با میگو پلو یونانی با گوشت پلو یونانی مامی سایت پلو یونانی سوران پلو یونانی مجلسی پلو یونانی رزا منتظمی

طرز تهیه پلو یونانی :

برای تهیه پلو یونانی خوشمزه ابتدا باید مرغ را به صورت مکعبی خرد کنید و با پیاز، زردچوبه، ادویه کاری، نمک و فلفل و کمی آب حدود ۲۰ دقیقه بپزیم. بعد از این که مرغ نیم پز شد چند دقیقه در روغن تفت دهید تا سرخ شود. قارچ و زرشک را به صورت جداگانه سرخ کرده و کنار می گذاریم. نخود فرنگی را با آب جوش حدود ۱۰ دقیقیه بجوشانید که کمی نیم پز شود. سپس برنج را به همراه هویج خرد شده و نخود فرنگی و نمک و روغن به صورت کته ای بپزید.

پس از پخت پلو برای سرو غذا در ظرف مورد نظر خود، به صورت لایه ای یک لایه از برنج مخلوط ریخته سپس روی آن قارچ سرخ شده، مرغ تفت داده شده و کمی زرشک بریزید و سپس لایه دیگر برنج را ریخته و بقیه مواد را نیز به صورت لایه ای بریزید. در پلو یونانی اصلی از برنج زعفرانی استفاده نمی شود ولی برای تزیین بسیار عالی خواهد شد و عطر خوشی به غذای شما خواهد داد.