آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه گوشت و لوبیا با روش اصفهانی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه گوشت و لوبیا با روش اصفهانی

آموزش کامل طرز تهیه گوشت و لوبیا با روش اصفهانی نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه گوشت و لوبیا اصفهانی را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن غذای گوشت و لوبیا بسیار خوشمزه ی خانگی این پست را دنبال کنید. مواد لازم غذای گوشت و لوبیا برای ۴ الی ۶ نفر […]

آموزش کامل طرز تهیه گوشت و لوبیا با روش اصفهانی

گوشت و لوبیا اصفهانی, تهیه گوشت و لوبیا, درست کردن گوشت و لوبیا

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه گوشت و لوبیا اصفهانی را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن غذای گوشت و لوبیا بسیار خوشمزه ی خانگی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم غذای گوشت و لوبیا برای ۴ الی ۶ نفر :

گوشت گوسفند (بهتر است گوشت دنده باشد)۱۰۰ گرم
سبزی گوشت و لوبیا شامل تره، جعفری و شنبلیله۵۰۰ گرم
لوبیا سفید۲ پیمانه
برنج۱/۳ پیمانه
پیازیک عدد
نمکبه مقدار لازم
فلفل سیاهبه مقدار لازم
زردچوبهبه مقدار لازم

طرز تهیه گوشت و لوبیا با روش اصفهانی

طرز تهیه گوشت و لوبیا :

قابلمه متوسطی برداشته، نصف از قابلمه را آب کرده و روی حرارت بالا قرار دهید تا جوش بیاید، گوشت را تمیز کرده، شسته و همراه با یک پیاز، نمک و فلفل در قابلمه می گذاریم و کف حاصل از گوشت را می گیریم سپس لوبیا سفید و زردچوبه را نیز اضافه می کنیم و اجازه می دهیم گوشت و لوبیا نیم پز شوند. (نیم ساعت زودپز یا یک ساعت در قابلمه)

پس از این مدت برنج را که قبلا خیس کردیم اضافه می کنیم .سبزی ها را پاک کرده (بدون ریز کردن آنها)، سپس شسته و اجازه می دهیم آب اضافی اش خارج شود. سبزی ها را به گوشت و لوبیای نیم پز شده افزوده و پیازی که با گوشت در قابلمه گذاشته بودیم را در می آوریم. پس از پخت آب گوشت و لوبیا را جدا کرده و با نان سرو می کنیم. مخلوط گوشت و لوبیا را می کوبیم در ظرف دلخواه کشیده همراه با سبزی خوردن و ترشی سرو می کنیم.

نکاتی برای پخت گوشت و لوبیا :

در صورت دلخواه می توان هنگام اضافه کردن برنج یک سیب زمینی متوسط نیز اضافه کرد باعث می شود کشدارتر شود.در این غذا سبزی نباید ریز شود، فقط ساقه های جعفری و شنبلیله را گرفته و در صورت نیاز تره را ۲ الی ۳ قسمت کنید.می توان شنبلیله خشک (یک قاشق مرباخوری) برای عطر بیشتر اضافه کرد.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کاستارد برنج

طرز تهیه گوشت و لوبیا با روش اصفهانی

آموزش کامل طرز تهیه گوشت و لوبیا با روش اصفهانی

منبع : نمکستان