آموزش کامل طرز تهیه دلمه سیب زمینی شکم پر در مایکروویو
آموزش کامل طرز تهیه دلمه سیب زمینی شکم پر در مایکروویو
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه دلمه سیب زمینی شکم پر خوشمزه و در مایکروویو را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه دلمه سیب زمینی شکم پر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم دلمه سیب زمینی :

سیب زمینی بزرگ دو عدد
روغن زیتون چهار قاشق غذاخوری
سویا ۱۰۰ گرم
پیاز یک عدد
رب گوجه‌ فرنگی دو قاشق غذاخوری
زعفران آب کرده یک قاشق سوپخوری
کره ۵۰ گرم
نمک، فلفل و پودر سیر به میزان لازم

دلمه سیب زمینی دلمه سیب زمینی سنتی دلمه سیب زمینی پخته دلمه سیب زمینی تنوری دلمه سیب زمینی در فر دلمه سیب زمینی بدون فر دلمه سیب زمینی با مرغ و قارچ دلمه سیب زمینی و گوجه

طرز تهیه دلمه سیب زمینی :

برای تهیه دلمه سیب زمینی شکم پر ابتدا باید پیاز را به صورت نگینی خرد کنید و با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و کمی نمک داخل ظرف بدون درپوش داخل دستگاه ماکروویو باقدرت ۱۰۰ درصد به مدت شش دقیقه قرار می‌دهیم. سویا را از نیم ساعت قبل در آب بخیسانید و بعد از اینکه آبکشی کردید آن را همراه با بقیه روغن زیتون به مواد افزوده و سه دقیقه دیگر با همان قدرت درون دستگاه قرار می‌دهیم.

رب گوجه‌فرنگی، زعفران، فلفل و پودر سیر را نیز به مواد اضافه کرده و مخلوط می‌کنیم. سپس درپوش ظرف را قرار می دهیم و آن را درون دستگاه با قدرت ۱۰۰ درصد به مدت سه دقیقه قرار می‌دهیم.

سیب‌زمینی‌ها را با پوست شسته، چند شکاف عمیق روی آنها ایجاد کرده و آنها را درون دستگاه مایکروویو با قدرت ۱۰۰ درصد به مدت هفت دقیقه می‌‌پزیم. پوست سیب‌زمینی‌ها را گرفته و دایره‌ای به قطر دو سانتی‌متر از سر سیب‌زمینی‌ها بریده و داخل آنها را خالی می‌کنیم، به طوری که سوراخ نشود. سپس کمی کره داخل سیب‌زمینی‌ها مالیده و از مایه آماده شده درون آنها ریخته و دوباره روی سیب‌زمینی کمی کره می‌مالیم.

سیب‌زمینی‌های پر شده را داخل ظرف، روی سه پایه بلند قرار داده و از ترکیب گریل و مایکروویو با قدرت ۲۰ درصد به مدت هفت دقیقه استفاده می‌‌نماییم که هم پخت کامل شود و هم سیب‌زمینی‌ها برشته و طلایی شوند، بعد آنها را درون ظرف چیده و با سس دلخواه سرو می‌کنیم.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه خوراک مرغ ایتالیایی خوشمزه و مجلسی

در این دلمه خوشمزه و متفاوت می توانید به جای سویا از گوشت چرخ کرده یا گوشت مرغ استفاده کنید. می‌توانید از کمی جعفری و گشنیز برای داخل مایه دلمه استفاده کنید. به جای سویا می‌توان از مرغ یا گوشت چرخ‌کرده نیز بهره برد.