آموزش طرز تهیه کدو پلو کی پلا آملی
آموزش طرز تهیه کدو پلو کی پلا آملی

طرز تهیه کدو پلو | پخت کی پلا آملی | آموزش آشپزی نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کدو پلو را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. کدو پلو یک غذای سنتی آمل است که به آن کی پلا می گویند. در آمل کدو را مخلوط با برنج می پزند […]

طرز تهیه کدو پلو | پخت کی پلا آملی | آموزش آشپزی

مواد لازم برای کدو پلو درست کردن کدو پلوطرز تهیه کدوپلو kadoo polo ;n, g,

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کدو پلو را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. کدو پلو یک غذای سنتی آمل است که به آن کی پلا می گویند. در آمل کدو را مخلوط با برنج می پزند و مصرف می کنند. زمان آماده سازی : ۶۰ دقیقه | زمان پخت : ۶۰ دقیقه | غذای محلی : آمل

مواد لازم جهت تهیه کدو پلو :

پیاز متوسط۲ عدد
کدو مکعبی خرد شده۲۰۰ تا ۳۰۰ گرم
سیر له شده۴ تا ۶ عدد
نمکبه میزان لازم
زردچوبهبه میزان لازم
دارچینبه میزان لازم
سینه مرغ۱/۴ عدد

آموزش طرز تهیه کدو پلو کی پلا آملی

طرز تهیه کدو پلو :

در آمل کدو را مخلوط با برنج می پزند و مصرف می کنند. در این مطلب ما برنج سفید درست کردیم. خود شمالی ها کدو پلو را بدون گوشت مصرف می کنند اما ما ۱/۴ سینه مرغ را قیمه می کنیم و با نمک و پیاز و زردچوبه تفت می دهیم و با یک لیوان آب می گذاریم تا بپزد و آب آن بخوردش برود.

پیاز را ریز خرد می کنیم و سرخ می کنیم و سیر له شده را هم به پیاز اضافه می کنیم و کمی تفت داده و بعد کدوی خرد شده را هم اضافه می کنیم و تفت داده و به آن زردچوبه و دارچین را هم اضافه می کنیم.حرارت را کم کرده و گوشت مرغ را هم به کدو اضافه می کنیم و در ظرف را می گذاریم تا آرام بپزد ولی له نشود.

گر کدو بی مزه بود ۱ قاشق غذاخوری شکر به کدو اضافه می کنیم بعد برنج را لایه لایه می کشیم یعنی یک لایه برنج و روی آن از مواد کدو و دوباره برنج، همین کار را تا پایان ادامه می دهیم. حتما یک مقدار برنج زعفرانی هم درست کنید و روی برنج سفید بکشید و بعد کدو را اضافه کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ فندق و سیب زمینی

آموزش طرز تهیه کدو پلو کی پلا آملی

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کدو پلو کی پلا آملی مازندرانی

منبع : نمکستان