چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم?
چگونه معلم خصوصی ریاضی شویم?
اگر می خواهید معلم خصوصی ریاضی شوید و از کار تدریس خصوصی ریاضی درآمد خوبی را بدست آورید، در هر صورت ادامه این مقاله را مطالعه نمائید.

اگر می خواهید معلم خصوصی ریاضی شوید و از کار تدریس خصوصی ریاضی درآمد خوبی را بدست آورید، در هر صورت ادامه این مقاله را مطالعه نمائید. برای اینکه معلم خصوصی ریاضی شوید، در مرحله اول باید به این کار علاقه داشته باشید. در ادامه باید بسیار عالی بر ریاضی مسلط شوید و در جهت جذب شاگرد اقدام نمائید. برای جذب شاگرد در زمینه تدریس خصوصی ریاضی می توانید به سایت های تخصصی تبلیغات تدریس خصوصی مانند ایران مدرس https://www.iranmodares.com/index.php یا سایت تدریس ریاضی http://www.tadris-riazi.com/ مراجعه کنید و یا در سایت های عمومی تبلیغات اینترنتی مانند شیپور sheypoor.com و دیوار divar.ir آگهی خودتان را درج نمائید.البته سایت های ایران مدرس و تدریس ریاضی بازدهی بسیار بالاتری دارند و یک محیط آموزشی و تخصصی برای درج اگهی تدریس را فراهم نموده اند. در ادامه توضیحات بیشتری ارائه می گردد.

با علاقه تدریس خصوصی ریاضی را انتخاب کنید

اگر می خواهید معلم خصوصی ریاضی شوید در مرحله اول باید به درون خودتان و به علایقی که دارید مراجعه کنید. آیا در دوره متوسطه و دانشگاه در درس ریاضی نمره های خوبی گرفته اید؟ آیا از حل کردن مسائل ریاضی و از تفکر و تامل بر روی سوالات ریاضی لذت می برید؟ آیا به صورت کلی به درس ریاضی علاقه دارید و از یادگیری و آموزش دادن آن خوشتان می آید؟ اگر پاسخ به این سوالات مثبت است و خصوصا اگر خودتان در درس ریاضی نمرات خوبی گرفته اید باید بگوئیم که کار تدریس خصوصی ریاضی انتخاب بسیار خوبی برای شما است. داشتن علاقه به کار بسیار مهم است و اگر مهمترین شرط برای موفقیت در یک کار نباشد مطمئنا از مهمترین ملاک ها است. در تمام مقالات ارائه شده در همین سایت ایران مدرس تاکید شده است که در صورتی کار تدریس خصوصی را انجام دهید که به آن علاقه دارید و حتی دروسی که قرار است تدریس کنید را هم با علاقه انتخاب نمائید. چون وقتی خودتان از درس و تدریس آن لذت می برید و به آن علاقه دارید حال و هوای کلاس شما به گونه ای خواهد بود که شاگرد شما هم احساس می کند از درس خوشش می آید و به آن علاقه مند می شود. به این ترتیب شاگردهای شما ترجیح می دهند با شما کلاس داشته باشند و کلاس شما را به کلاس سایر اساتید ترجیح می دهند و بهتر هم نتیجه خواهند گرفت.

بر درس ریاضی 100 درصد مسلط شوید

بر درس ریاضی ۱۰۰ درصد مسلط شوید

در مرحله اول سعی کنید روی خودتان خیلی خوب کار کنید. بهتر است ابتدا روی عوامل درونی (میزان تسلط شما بر درس ریاضی و نحوه تدریس خودتان) کار کنید و بعد از ان سراغ عوامل بیرونی (راهکارهای جذب شاگرد و افزایش تعداد شاگردها و ….) بروید. اگر روی خودتان به اندازه کافی کار کرده باشید و در ادامه در زمینه جذب و حفظ شاگردهایتان خوب عمل کرده باشید به تدریج تعداد شاگردهای بیشتری خواهید داشت. همه ی افراد حاضر هستند برای دریافت خدمات خوب پول بپردازند و اگر کلاسهای شما خوب و با کیفیت باشد مطمئنا درامد بالایی هم کسب خواهید کرد. فرض کنید یک آموزشگاه به هر میزان و هر تعداد که بخواهید به شما شاگرد معرفی کند. اگر خوب تدریس نکنید در نهایت با هر کدام از این شاگردها یکی دو جلسه بیشتر کلاس نخواهید داشت. بنابراین خوب تدریس کردن و تسلط بر درس در اولویت اول قرار دارد و باید تلاش کنید کلاسهایی با کیفیت بسیار عالی داشته باشید.

به عنوان معلم خصوصی ریاضی موفق به کار خودتان متعهد باشید.

مهمترین عامل برای موفقیت در کار تدریس خصوصی ریاضی و سایر دروس این است که به کار خودتان تعهد داشته باشید. خوب تدریس کنید و نتیجه گرفتن شاگردهایتان برای شما مهم باشد. از شاگردهایتان سوال بپرسید و میزان پیشرفت آنها را ارزیابی کنید. شاگرد شما اگر این تعهد را ببیند حتی اگر نتیجه هم نگیرد باز ممکن است پیش شما برگردد. باید ماموریت خودتان را به نتیجه رساندن شاگردهایتان تعریف کنید. سیستم کلاسهای تدریس خصوصی با کلاسهای گروهی مدرسه و دانشگاه متفاوت است. در کلاسهای گروهی استاد و معلم سرفصلهای مشخصی را ارائه می کند  واقعا روی همه ی افراد حاضر در کلاس کنترل ندارد و نمی تواند کاری کند که حتما همه درس بخوانند. در کلاسهای تدریس خصوصی قضیه کمی متفاوت است. شما در کلاس با یک نفر شاگرد سر و کار دارید و با پرسیدن سوالاتی از ایشان حین تدریس می توانید متوجه شوید که آیا درس را یاد گرفته است یا نه. می توانید بفهمید که کجای کار اشکال دارد و باید با ارائه برنامه ریزی و مشاوره درست کاری کنید که شاگردهای شما نتیجه بگیرند.

همچنین بخوانید:  شرایط تحصیل در استرالیا با صبا پلن

هدف نهایی شما در کلاس ریاضی نتیجه گرفتن شاگرد باشد

نکته بسیار مهمی که برای موفقیت در کار تدریس ریاضی می تواند کاملا حیاتی باشد این است که در کلاسهای خصوصی هدف نهایی خودتان را نتیجه گرفتن شاگردهایتان در نظر بگیرید و ارائه درس را به عنوان بخشی از کار در نظر داشته باشید. هر چند تدریس عالی و تسلط بر درس بسیار مهم است ولی در کار تدریس هدایت شاگردهایتان به سمت موفقیت مهم تر است. برای هر کدام از شاگردهایتان به تناسب وضعیت تحصیلی و شرایط خانوادگی و درسی و … برنامه ویژه ای داشته باشید و با جدیت درس خواندن آنها را دنبال کنید تا نتیجه مورد نظر را کسب نمایند. در حال حاضر تعدادی از مدرسین ممکن است حتی درآمدی در حد پزشکان، وکیل ها و … داشته باشند. اگر به تدریج معروف شوید و به یک برند تبدیل گردید هر درآمدی می توانید داشته باشید.

از تدریس خصوصی ریاضی چه درآمدی می توان کسب کرد؟

از تدریس خصوصی ریاضی چه درآمدی می توان کسب کرد؟

اینکه از تدریس خصوصی ریاضی بتوانید چه درآمدی کسب کنید به عوامل مختلفی از جمله شهر محل زندگی شما، نحوه فعالیت شما برای جذب شاگرد، چگونگی ارائه درس توسط شما در جهت حفظ شاگردهایتان و …. بستگی دارد. ممکن است یک مدرس ریاضی ۲ میلیون تومان در ماه بتواند درامد کسب کند و مدرس دیگری ۵ میلیون تومان و حتی بیشتر. بهترین راهکار این است که درآمدی که خودتان تا تا به حال از تدریس خصوصی و تدریس ریاضی داشته اید را ملاک قرار دهید و سعی کنید هر ترم ۱۰ تا ۱۵ درصد درآمد خودتان را افزایش دهید. کار تدریس ریاضی مزیتی که دارد این است که مثل کارهای کارمندی نیست که کنترلی روی درآمد و حقوق دریافتی خودتان نداشته باشید. به وضوح اگر در زمینه های مختلفی خوب عمل کنید در نهایت درامد شما از کار تدریس بیشتر خواهد شد. برای میزان درامدی که از کار تدریس ریاضی بدست می آورید سقفی قائل نشوید. برای جذب شاگرد به سایت تدریس خصوصی ایران مدرس https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php (مرجع معلم خصوصی ایران) مراجعه کنید.

برای کلاسهای خصوصی ریاضی چه قیمتی تعیین کنیم؟

یکی از مهمترین مواردی که در موفقیت شما در کار تدریس خصوصی ریاضی و کسب درآمد بالا از تدریس ریاضی نقش مهمی دارد همین تعیین قیمت کلاسها است. اگر قیمت و نرخ کلاسهای خصوصی ریاضی را خیلی پایین تعیین کنید، ممکن است تعداد شاگردهای زیادی جذب نمائید ولی آخر ماه ویا آخر ترم وقتی به درامدی که کسب کرده اید توجه می کنید، خواهید دید که با وجود تلاش و کوشش زیاد درامد شما خیلی بالا نبوده است. اگر قیمتها را خیلی بالا در نظر بگیرید تعداد شاگردهای کمی جذب می کنید و در نتیجه دوباره نمی توانید درامد خوبی بدست آورید. بنابراین باید قیمتهای کلاسهای ریاضی را منطقی تعیین کنید.

چه افرادی برای فعالیت در زمینه تدریس خصوصی ریاضی مناسب هستند؟

در این زمینه در بخشهای قبل هم به صورت مفصل توضیحاتی ارائه شده است. در مرحله اول افرادی که به ریاضی علاقه دارند و از تدریس و یادگیری آن لذت می برند برای فعالیت در این زمینه مناسب تر هستند. در ضمن افرادی که قصد دارند در زمینه آموزش ریاضی فعالیت کنند باید توانایی کافی در این زمینه داشته باشند. البته این دو عامل جدا از هم نیستند. معمولا وقتی شما از درسی خوشتان می آید آن درس را خوب بلد هستید. برای فعالیت در زمینه تدریس و تدریس خصوصی به صورت کلی داشتن فن بیان خوب لازم است. البته اشتیاق برای تدریس و تسلط بر درس باعث می شود فن بیان خوبی هم داشته باشید.

چگونه از تدریس خصوصی ریاضی بیشتر پول دربیاوریم؟

چگونه از تدریس خصوصی ریاضی بیشتر پول دربیاوریم؟

۱- یکی از مهمترین پارامترها برای داشتن درآمد بالا از تدریس ریاضی، داشتن تعداد شاگردهای زیاد است. برای افزایش تعداد شاگردهایتان تبلیغات تدریس خودتان در ایران مدرس را ویژه کنید. آگهی های ویژه مستلزم پرداخت هزینه است و در عوض بازدهی بالاتری دارد.

۲- علاوه بر امتحان راهکارهای مختلف برای جذب شاگرد، باید سعی کنید شاگردهای خودتان را هم حفظ کنید. رضایت شاگردهای شما مهمترین عامل در کسب درامد بالا از تدریس خصوصی است. اگر ترمهای بعد شاگردهای شما دوباره تماس گرفتند، موفقیت شما تضمینی است.

۳- برای کسب درامد بالا و پول دراوردن از تدریس خصوصی ریاضی تلاش کنید کلاسهایی با کیفیت عالی داشته باشید. به گونه ای تدریس کنید که جایگزین کردن شما سخت باشد. میزان درآمد شما در هر کاری نسبت مستقیم با میزان سختی جایگرین کردن شما در آن کار دارد.

منبع: سایت تدریس خصوصی ایران مدرس https://teaching.iranmodares.com/teaching-index.php معلم خصوصی ریاضی آنلاین و حضوری و بهترین اساتید برای تمام دروس