آموزش طرز تهیه خوراک بلدرچین در فر غذای بسیار خوشمزه و مجلسی
آموزش طرز تهیه خوراک بلدرچین در فر غذای بسیار خوشمزه و مجلسی
دستور پخت و طرز تهیه خوراک بلدرچین در فر غذای بسیار خوشمزه و مجلسی را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه خوراک بلدرچین در فر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.سوپ ذرت

مواد لازم خوراک بلدرچین در فر :

بلدرچین۵ الی ۶ عدد
لیمو۱ عدد
فلفل۱ عدد
سیر۲ حبه
نمک ، زردچوبه ،زعفران ، فلفل سیاه و قرمزبه میزان لازم
پیاز رنده شده۱ عدد
سیب زمینی سرخ شده و پیاز و جعفری و گوجه فرنگیبرای تزیین
روغن زیتون۳ الی ۴ قاشق

خوراک بلدرچین خوراک بلدرچین طرز تهیه خوراک بلدرچین با سبزیجات خوراک بلدرچین شکم پر خوراک بلدرچین با برنج خوراک بلدرچین روی گاز خوراک بلدرچین بدون فر

طرز تهیه خوراک بلدرچین در فر :

با آموزش طرز تهیه خوراک بلدرچین در فر از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه خوراک بلدرچین در فر ابتدا باید درون شکم بلدرچین ها را قبل از اینکه بشورید خوب تمیز کنید. بلدرچین ها را خوب شسته و کنار بگذارید تا کاملا آبشان برود. درون ظرفی پیاز را خیلی ریز رنده کنید.

سیر را هم کوبیده و پوست لیمو ترش را نیز رنده کنید و لیمو را هم نصف کرده و آب آنرا را بگیرید. سپس پوست لیمو ترش ، سیر کوبیده شده ، پیاز رنده شده ، آب لیمو را با روغن زیتون ، ادویه ، نمک و زعفران مخلوط کنید .

روی سطح بلدرچین بطور کامل بمالید و درون ظرفی بگذارید و درب آن را ببندید تا برای ۱ ساعت مانده و مزه دار شود. فر را روشن کنید و درجه آن را روی ۳۶۰ درجه فارنهایت یا ۱۸۰ درجه سانتی گراد تنظیم کنید تا گرم شود و سپس کف یک ظرف مورد نظر را با کمی روغن چرب کنید که بلدرچین بعد از پخت به آن نچسبد.

۳ الی ۴ قاشق آب درون ظرف بریزید و بلدرچین ها را درون آن بچیند و روی آن را با فویل بپوشانید و ظرف را روی قسمت وسطی فر قرار دهید. اجازه دهید بلدرچین برای ۱ ساعت و نیم درون فر باشد و سپس آن را خارج کنید.

همچنین بخوانید:  آموزش کامل طرز تهیه «ته چین انار» بسیار خوشمزه در منزل

اگر بعد از خارج کردن بلدرچین روی آن طلائی نشده بود می توانید شعله گریل را روشن کرده و چند دقیقه صبر کنید تا طلائی شود.خوراک بلدرچین را درون ظرف مورد نظرتان بگذارید و مقداری از سس باقی مانده درون ظرف روی آن بریزید و با کمی سبزیجات تزیین کرده و نوش جان کنید.