صفر تا صد لمینت دندان در راز جراحی
صفر تا صد لمینت دندان در راز جراحی
با وارد شدن در سایت راز جراحی میتوانید تمامی موارد در مورد جراحی های زیبایی و درمانی و... را بدانید و با دید بازتر به سمت جراحی مد نظر خودتون برید و جراح خودتون رو پیدا کنید

با وارد شدن در سایت راز جراحی میتوانید تمامی موارد در مورد جراحی های زیبایی و درمانی و… را بدانید و با دید بازتر به سمت جراحی مد نظر خودتون برید و جراح خودتون رو پیدا کنید حتما حتما به سایت راز جراحی به آدرس Razjarahi.ir مراجعه کنید . آیا شما هم میخواهید لبخندی به زیبایی لبخند سلبریتی ها داشته باشید؟ پس تا پایان این مقاله را مطالعه کنید. یکی از فاکتورهای زیبایی چهره، داشتن لبخندی زیباست. لبخند زیبا در نتیجه دندان های سالم و مرتب حاصل می شود. در عصر حاضر همه به دنبال داشتن لبخندی هالیوودی هستند. به همین منظور برای زیباسازی دندان های خود به دندان پزشک زیبایی مراجعه می کنند. برای این امر روش های بسیاری وجود دارد که توسط دندانپزشک زیبایی انجام می شود. لمینت دندان یکی از روش های محبوب در میان مردم به حساب می آید. در این مقاله راز جراحی می خواهیم صفر تا صد لمینت دندان را برای شما توضیح دهیم. این مقاله را تا پایان مطالعه کنید. شاید شما هم برای انجام این پروسه ترغیب شوید.

صفر تا صد لمینت دندان در راز جراحی

لمنیت دندان چیست؟

لمینت دندان که با عنوان روکش دندان هم به آن اشاره می شود، محافظی بسیار نازک از موادی به رنگ دندان است که سطح بیرونی دندان های را پوشش داده و ظاهر آن ها را بهبود می بخشد. این روکش ها سبب تغییر رنگ، شکل، سایز و طول دندان ها می شوند.

در سایت راز جراحی به صورت جامع و کامل و با استفاده از منابع معتبر درباره این موضوع صحبت شده است در صورتی که می خواهید اطلاعات جامع تری به دست آورید توصیه می کنم به آن مقاله مراجعه کنید.

انواع لمینت دندان

انواع لمینت دندان

لمینت دندان ممکن است سرامیکی باشد یا از مواد کامپوزیت تشکیل شود. لمینت سرامیکی نسبت به لیمنت هایی از جنس کامپوزیت، در برابر لکه مقاومت بیشتری دارند.

لمینت کدام مشکلات مربوط به دندان را برطرف می کند؟

به طور معمول لمینت برای رفع موارد زیر کاربرد دارد:

 • دندان هایی که به سبب عصب کشی، مصرف داروهایی مانند تتراسایکلین، استفاده بیش از حد از خمیردندان های حاوی فلوراید و غیره، دچار تغییر رنگ شده اند.
 • دندان های فرسوده شده
 • دندان های شکسته یا ترک خورده
 • دندان هایی که نامرتب و نا متقارن هستند
 • فاصله بین دندان ها

پروسه انجام لمینت دندان

به طور کلی این پروسه در سه نوبت انجام می شود.نوبت اول، مشاوره با دندانپزشک و انتخاب نوع لمینت و در دو جلسه بعدی قرار دادن لمینت بر روی دندان انجام می شود.

در جلسه مشاوره حتماً خواسته های خود را از انجام لمنیت دندان مطرح کنید. همچنین دندانپزشک، دندانهایتان را معاینه می کند تا مطمئن شود شما گزینه مناسبی برای انجام لمینت دندان هستید. سپس نحوه انجام پروسه و محدودیت های پس از آن را برای شما توضیح می دهد.

جهت آماده سازی دندان برای موادگذاری و لمینت، دندانپزشک سطح دندان را تغییر می دهد و ضخامت آن را حدوداً به میزان ضخامت مواد لمینت می رساند. همچنین هنگام برداشتن مینای دندان، در صورت تشخیص پزشک، از مواد بی حسی موضعی استفاده می شود. در قدم بعدی دندان پزشک از دندان های شما قالب گیری انجام می دهد. او این قالب را به آزمایشگاه دندان پزشکی ارسال می کند تا قالب لمینت مناسب دندان های شما ساخته شود. ساختن آن حدود ۲ الی ۴ هفته طول می کشد. در این مدت می توانید از روکش های موقت دندان استفاده کنید.

پس از آماده شدن قالب لمینت ، پزشک آن را بر روی دندان های شما قرار می دهد تا رنگ، اندازه و تناسب آن نسبت با دندان های اصلی را یررسی کند. در صورت نیاز قالب را از دهان شما خارج کرده و کمی برش می دهد. دندان پزشک این تغییرات را تا زمانی که قالب با دندان های شما متناسب شود ، تکرار می کند. پیش از قرار دادن لمینت، دندان ها تمیز و جرم گیری می شوند. پس از آن که قالب به اندازه دلخواه رسید، دندانپزشک آن را به دندان متصل می کند. رنگ لمینت با موادی که برای اتصال آن به دندان مورد استفاده قرار می گیرد باید تطابق داشته باشد.

همچنین بخوانید:  میزبان سرا، سامانه اجاره روزانه ویلا، سوئیت، آپارتمان مبله ارزان قیمت

هنگامی که لمینت به طور کامل و مطلوب بر روی دندان ها قرار گیرد، دندان پزشک با ساطع کردن پرتو نور مواد شمیمایی موجود در ماده چسبنده را فعال می کند. در نتیجه لمنیت محکم به دندان ها می چسبد.

 مزایای لمینت دندان

 • ظاهر طبیعی بر روی دندان ها ایجاد می کند.
 • نسبت به تاج دندان مقاوم تر و شکیل تر می باشد.
 • دارای رنگ بندی است.
 • به این دلیل که ضخامت آن کم است، لثه به راحتی می تواند وزن و فشار حاصل از آن را تحمل کند.

معایب لمینت دندان

 • مراحل انجام لمینت دندان غیرقابل بازگشت است
 • در صورت ترک خوردن ، لمینت قابل ترمیم نمی باشد
 • بدلیل این که مقداری از مینای دندان برداشته می شود، حساسیت دندان ها نسبت به غذاها و خوارکی های بسیار سرد یا گرم افزایش می یابد.

مدت زمان ماندگاری لمینت دندان

در صورت مراقبت صحیح ، لمنیت می تواند حدود ۷ الی ۱۵ سال باقی بماند. پس از این مدت باید برای تعویض آن اقدام کنید.

هزینه لمینت دندان

هزینه لمینت با توجه به میزان و کیفیت مواد استفاده شده، میزان تغییرات اعمال شده بر روی دندان و مهارت و تجربه دندان پزشک مشخص می شود. اما به طور قطع هزینه پس از مراجعه به دندانپزشکی و معاینه توسط دندانپزشک مشخص می شود.

چه افرادی نمی توانند لمنیت دندان انجام دهند؟

 • افرادی که به سبب پوسیدگی بیش از حد دچار بیماری های مربوط به لثه می باشند.
 • افرادی که بر روی سطح دندان خود مینای کافی ندارند.
 • کسانی که مدام دندان هایشان را به هم می فشارند که به اصطلاح می گویند فرد دچار دندان قروچه است.

مراقبت های بعد از لمینت دندان

یکی از مواردی که همیشه در راز جراحی به آن تاکید می شود مراقبت های بعد می باشد که را که رعایت آن ها تاثیر بسزایی در نتیجه می گذارد.

پس از انجام لمینت دندان، بهداشت دهان و دندان خود را رعایت کنید. سعی کنید در روز دوبار مسواک بزنید و از نخ دندان برای تمیز کردن خوراکی های پنهان شده در بین دندان ها استفاده کنید.

توصیه می شود خوراکی های همانند پسته و فندق را با دندان های خود نشکنید. تا حد امکان غذاها و نوشیدنی هایی که ممکن است بر روی دندان لکه بر جای گذارند مصرف نکنید. در صورت مصرف، بلافاصله دندان های خود را شستشو دهید.

به صورت مرتب برای ویزیت و معاینه دندان ها به دندانپزشکی مراجعه کنید.

توجه داشته باشید که دندانپزشک بهترین راهنمایی را در این زمینه به شما ارائه می دهد. پس حتماً با او مشورت کنید. اگر می خواهید نسبت به دیگر روش های زیبایی دندان اطلاعات کسب کنید با راز جراحی همراه باشید و مقالات ما را پیگیری کنید.