عضلات و فیگورهای باور نکردنی رضا علیپور سنگ نورد ایرانی ملقب به سریع ترین مرد عمودی جهان [افتخارات، عکس و فیلم]
عضلات و فیگورهای باور نکردنی رضا علیپور سنگ نورد ایرانی ملقب به سریع ترین مرد عمودی جهان [افتخارات، عکس و فیلم]

عضلات و فیگورهای باور نکردنی رضا علیپور سنگ نورد ایرانی ملقب به سریع ترین مرد عمودی جهان [افتخارات، عکس و فیلم] نمکستان» رضا علیپور سنگنورد ایرانی است. او دارنده رکورد جهانی سنگنوردی در ماده سرعت است. یوزپلنگ ایرانی، سریع ترین مرد عمودی جهان و اوسین بولت سنگ‌نوردی جهان از لقب های رضا علیپور است. او متولد نهم […]

عضلات و فیگورهای باور نکردنی رضا علیپور سنگ نورد ایرانی ملقب به سریع ترین مرد عمودی جهان [افتخارات، عکس و فیلم]

رضا علیپور

نمکستان» رضا علیپور سنگنورد ایرانی است. او دارنده رکورد جهانی سنگنوردی در ماده سرعت است. یوزپلنگ ایرانی، سریع ترین مرد عمودی جهان و اوسین بولت سنگ‌نوردی جهان از لقب های رضا علیپور است. او متولد نهم اردیبهشت ۱۳۷۳ در قزوین است و رکورد ۵ ثانیه و ۴۸ صدم ثانیه در ماده سرعت را به ثبت رسانده است و از این لحاظ در جهان نفر اول این رشته به حساب می آید. برخی از افتخارات این دلاور ایرانی عبارت است از:

  • ۶ مدال طلا، ۲ مدال نقره و ۴ مدال برنز جام جهانی سنگنوردی از سال ۲۰۱۳
  • ۱ مدال طلا در مسابقات بازی های جهان
  • ۱ مدل نقره و ۱ مدال برنز در مسابقات قهرمانی جهان
  • ۱ مدال طلا در مسابقات کاپ آزاد چین
  • ۲ مدال طلا و ۳ مدال نقره در مسابقات آسیایی

رشته سنگنوردی اولین بار در مسابقات آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا وارد این بازی ها شد و رضا علیپور در این مسابقات هم مدال طلا کسب کرد. اما آن چیزی که رضا علی پور را از بقیه رقبا متمایز می کند، بدن بسیار عضلانی و ماهیچه های سترگ اوست. او بشدت تمرین می کند و به نظر می رسد اگر سنگنورد نمی شد می توانست در رشته پرورش اندام نیز فعالیت کند. در ادامه این پست چند تا از عکس های رضا علیپور را مشاهده می کنید و احتمالا از دیدن فیگورها و بدن عضلانی او تعجب خواهید کرد:

کوه عضله رضا علیپور

رضا علیپور

رضا علیپور با بدن فوق العاده عضلانی

رضا علیپور

عضلات پشت رضا علیپور

رضا علیپور

فیگور خاص رضا علیپور

رضا علیپور

رضا علیپور سنگنورد ایرانی

رضا علیپور

او در صفحه اینستاگرام خود، این عکس ها را به اشتراک گذاشته است و معمولاً در کنار این عکس ها، مطالب انگیزشی و فلسفی هم می نویسد که مورد توجه فالوورهای او قرار گرفته است. برخی از این متن ها را در زیر می بینید:

  • گریزانم از دریای آرام مرا جز عبور از طوفانها اندیشه ای در ذهن نیست.
  • بهم میگن خوش شانس ، اما اصلا هیچ ایده اى ندارن چقدر سخت تلاش کردم.
  • نمیشه- سخته-بی امکاناتی-نمیتونم-استعداد ندارم- اینا فقط برام یک کلمه بی معنی و بی مفهوم و غیر قابل درک هست-من میرم به دستش میارم میخواد ته جهنم یا عمق اقیانوس باشه.
  • یکی گفت ناراحت نمیشی اینهمه زخم میخوری دوباره ادامه میدی. گفتم نه انقدر زخم خوردم که دوباره زخم میخورمم دردش عادیه اما من سخت ادامه میدم . هیچ مسکنی بهتر از تمرین سنگین ندارم برای ترمیم زخمام. تا تهش میخوام برم میخواد ته جهنم باشه یا عمق اقیانوس من میرم تو دل زمین یا اوج اسمان اما مطمئنم به دستش میارم.
همچنین بخوانید:  عکس احسان علیخانی در اکران فیلم چهارشنبه 19 اردیبهشت

رضا علیپور فیلمی از خودش منتشر کرد و در زیر آن نوشت: کسی که باد می کارد طوفان درو می کند، اما من طوفان می کارم تا ببینم چه درو خواهم کرد. بارفیکس تک دست ۱۵ تا!

به امید قهرمانی های بیشتر رضا علی پور عزیز. ایران به تو می بالد دلاور!