آموزش کامل طرز تهیه برنج لقمه‌ ای فوق العاده خوشمزه
آموزش کامل طرز تهیه برنج لقمه‌ ای فوق العاده خوشمزه

آموزش کامل طرز تهیه برنج لقمه‌ ای بسیار خوشمزه نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه برنج لقمه‌ ای را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن برنج لقمه‌ ای بسیار خوشمزه ی خانگی این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای برنج لقمه‌ ای : برنج ۱ پیمانه ماست دو قاشق سیب زمینی […]

آموزش کامل طرز تهیه برنج لقمه‌ ای بسیار خوشمزه

برنج لقمه‌ ای , طرز تهیه برنج لقمه‌ ای , پخت غذای برنج لقمه‌ ای

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه برنج لقمه‌ ای را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن برنج لقمه‌ ای بسیار خوشمزه ی خانگی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای برنج لقمه‌ ای :

برنج ۱ پیمانه
ماست دو قاشق
سیب زمینی آب پز شده ۳ عدد
آب ۲ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
فلفل دلمه‌ ای رنگی نصف یا یک عدد خیلی کوچک
هویج ۱ عدد
پیاز داغ ۱ عدد
فیله مرغ ۳ عدد
آبلیمو به مقدار لازم
نمک به مقدار لازم

برنج لقمه‌ ای , طرز تهیه برنج لقمه‌ ای , پخت غذای برنج لقمه‌ ای

طرز تهیه برنج لقمه‌ ای :

برای پختن این غذا ابتدا یک پیمانه برنج خود را با نمک و آب و روغن کته می پزید با این تفاوت که قبل از کشیده شدن کامل آب برنج دو قاشق ماست را به آن اضافه کنید و مجددا آن را مخلوط کنید. برنج باید دم بکشد اما نباید ته بگیرد. وقتی برنج پخت و خنک شد سیب زمینی آب پز شده را رنده کرده ( رنده ریز ) و روی برنج بریزید.

یک عدد تخم‌ مرغ را به مخلوط برنج و سیب‌ زمینی اضافه کنید و خوب ورز دهید تا مواد چسبندگی پیدا کند. از این مواد به اندازه یک نارنگی بردارید و به صورت گلوله درآورید سپس انگشت سبابه را روی گلوله برنج فشار دهید. آن را به شکل قایق کوچک درآورید و دور آن را با دست شکل دهید. ته قابلمه‌ای را روغن بریزید و دو عدد سیب‌ زمینی باقی مانده را حلقه حلقه کرده و ته ظرف بچینید.

لقمه‌ های قایقی شکل برنج را کنار هم روی سیب زمینی‌ ها بچینید و ۱۵ دقیقه روی حرارت ملایم قرار دهید تا لقمه‌ها بپزد اما شکل خود را حفظ کند. دلیل چیدن سیب‌ زمینی در کف ظرف در مرحله پخت قایق‌ ها است که این قایق‌ ها بخار پز شوند ضمن اینکه کف آن‌ ها تغییر رنگ ندهد. لقمه‌ های قایقی شکل را در ظرف سرو بچینید داخل هر یک را با یک تکه گوشت مرغ مقداری فلفل رنگی و خلال هویج پرکنید و با سبزیجات دلخواه تزیین کنید. بعد از پخت در تابه‌ ای روغن بریزید و پیاز خلال شده را در آن تفت دهید تا کمی سرخ شود سپس فلفل دلمه‌ ای رنگی خلال شده را به آن اضافه کنید و تفت دادن را ادامه دهید.

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه خوراک گوشت و رشته خوش‌طعم به روش رستورانی

فیله‌ های مرغ را به صورت نوار های پنج سانتی‌ متری برش دهید و به مواد اضافه کنید و تفت دهید و نمک و فلفل و آبلیمو را به آن اضافه کنید. همان طور که مشاهده کردید این غذا تمامی مواد مورد نیاز بدن را دارد و تا افطار شما را پر انرژی نگه می دارد. ضمن اینکه به سادگی هم خورده می شود.

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه برنج لقمه‌ ای در خانه

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه برنج لقمه‌ ای در خانه

منبع: نمکستان