آموزش کامل طرز تهیه رولت گوشت خمیری
آموزش کامل طرز تهیه رولت گوشت خمیری

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه رولت گوشت خمیری نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه رولت گوشت خمیری را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن رولت گوشت در منزل این پست را دنبال کنید. مواد لازم برای رولت گوشت خمیری : آرد سفید دو و نیم پیمانه بکینگ پودر ١ ق […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه رولت گوشت خمیری

رولت گوشت خمیری , طرز تهیه رولت گوشت خمیری , پخت غذای رولت گوشت خمیری

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه رولت گوشت خمیری را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی و نحوه ی درست کردن رولت گوشت در منزل این پست را دنبال کنید.

مواد لازم برای رولت گوشت خمیری :

آرد سفیددو و نیم پیمانه
بکینگ پودر١ ق غ
خمیر مایه١ ق غ
ماستنصف پیمانه
شیرنصف پیمانه
روغن مایعیک چهارم پیمانه
نمکنصف ق چ
شکر١ ق غ

مواد میانی رولت گوشت خمیری :

مایه گوشتی پیراشکی شامل گوشت چرخ کرده سرخ شده با پیاز داغ فراوان و رب و ادویه
هم حجم گوشت، جعفری خرد شده
زرشک
گردو درشت خرد شده
تخم مرغ پخته

طرز تهیه رولت گوشت خمیری

طرز تهیه رولت گوشت خمیری :

ماست، شیر و روغن رو با هم مخلوط کنید. خمیر مایه و شکر رو بپاشید روی مخلوط ماست. بعد از ٢ دقیقه آرد، بکینگ پودر و نمک رو با هم مخلوط کنید و الک کنید روی بقیه مواد. با دست به مدت تقریباً ١٠ دقیقه خوب ورز بدین تا خمیر یه دستی درست بشه.

ممکنه یه کم چسبنده باشه ولی آرد بیشتری اضافه نکنید تا لطافتش رو از دست نده. روی خمیر رو بپوشونید و بذارید به مدت تقریباً یک ساعت یا تا وقتی که حجمش دو برابر شد استراحت کنه. خمیر رو مطابق شکل به شکل مستطیل باز کنید و مواد رو روش پهن کنید.

کناره های خمیر رو باز هم مطابق شکل برش بزنید و یک در میان روی مواد داخلی برگردانید. رولت آماده را توی سینی فر منتقل کرده و به مدت حدود ۲۰ دقیقه در فر با دمای ۱۷۵ درجه بپزید تا رویش طلایی شود. بعد از پخت بگذارید تا کاملا خنک شود و بعد به ظرف سرو منتقل کرده برش بزنید.

رولت گوشت خمیری , طرز تهیه رولت گوشت خمیری , پخت غذای رولت گوشت خمیری

آموزش کامل طرز تهیه رولت گوشت خمیری در منزل

منبع : نمکستان