روش آماده سازی و طرز تهیه سالاد توت فرنگی و منداب با سس مخصوص
روش آماده سازی و طرز تهیه سالاد توت فرنگی و منداب با سس مخصوص
روش آماده سازی و طرز تهیه سالاد توت فرنگی و منداب با سس مخصوص را در نمکستان بیاموزید. ابتدا باید یک بسته کینوآ تهیه کنید...

نمکستان: برای این پست آموزش طرز تهیه سالاد توت فرنگی و منداب خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش تهیه سالاد ، این پست را دنبال کنید.

مواد ازم سالاد توت فرنگی و منداب :

کینوآ نپخته ۱ فنجان
آب ۲ فنجان
توت فرنگی (خرد شده) ۱۰ عدد
بادام نصف شده یک چهارم فنجان
پیازچه (خرد شده) ۲ تا ۳ عدد
نعناعی خرد شده تازه ۲ قاشق غذاخوری
منداب ۲ فنجان

مواد لازم برای تهیه سس :

خلال پوست پرتقال ۱ قاشق غذاخوری
آب پرتقال ۳ قاشق غذاخوری
نمک مقدار کمی
روغن زیتون ۲ قاشق غذاخوری

طرز تهیه سالاد توت فرنگی و منداب :

با آموزش طرز تهیهسالاد توت فرنگی و منداب از سری آموزش های تهیه سالاد سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سالاد توت فرنگی و منداب ابتدا باید یک بسته کینوآ تهیه کنید و آن را مانند دستور تهیه روی جلد آن تهیه کنید. اما اگر کینوآ را به صورت فله تهیه کردید برای پخت آن باید ۱ فنجان آب کینوآ را به همراه ۲ فنجان آب و کمی نمک درون یک قابلمه ریخته و در آن را ببندید و بگذارید تا بجوشد.

بعد از اینکه آب جوش آمد زیر حرارت را کم کنید و اجازه دهید برای ۱۵دقیقه به آرامی بجوشد. سپس قابلمه را از روی اجاق بردارید و اجازه دهید برای ۵ دقیقه با در بسته کنار بماند. تمامی مواد سس را درون یک پارچ بریزید و خوب تکان بدهید و زمانی که کینوآ پخته شد آن را روی یک ظرف پخش کنیدتا سریع سرد شود.

بعد از اینکه کینوآ سرد شد آن را درون یک ظرف بزرگ بریزید و سس را با آن ترکیب کنید. اکنون توت فرنگی را به همراه بادام ، پیازچه ، نعنا و منداب به باقی مواد اضافه کنید و خوب هم بزنید و نوش جان کنید.