آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس خوشمزه

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس خوشمزه سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس خوشمزه و لذیذ را برای ۴ نفر آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید. مواد لازم سمبوسه سیب زمینی و […]

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس خوشمزه

سمبوسه سیب زمینی و عدس خوشمزه,سمبوسه سیب زمینی و عدس جنوبی,سمبوسه سیب زمینی و عدس

سایت تفریحی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس خوشمزه و لذیذ را برای ۴ نفر آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم سمبوسه سیب زمینی و عدس

  • پیاز یک عدد
  • سیر دو حبه
  • نمک زردچوبه و فلفل قرمز به مقدار لازم
  • نان لواش مخصوص سمبوسه به مقدار لازم
  • سیب زمینی آب پز دو عدد
  • عدس پخته شده یک پیمانه
  • سبزی های معطر شوید ، جعفری ، نعناع و تره یک پیمانه

فلافل عربی,فلافل بندری,فلافل خوزستانی,فلافل

طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس

با آموزش طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم.برای تهیه این نوع سمبوسه خوشمزه ابتدا عدس و سیب زمینی رو بصورت جداگانه آبپز می کنیم.

پیاز رو بصورت نگینی خرد می کنیم و در مقدار کمی روغن تفت می دهیم سپس سیر را هم اضافه می کنیم و بعد از کمی تفت دادن سیر و پیاز را داخل یک کاسه می ریزیم. سپس سیب زمینی و عدس پخته شده را داخل کاسه می ریزیم.

مواد داخل کاسه را خوب له می کنیم تا کاملا یکدست شوند. بعد از اینکه سیب زمینی و عدس خوب له شدند سبزی سمبوسه را اضافه می کنیم. و در آخر هم ادویه ها را به مواد می زنیم. بعد از اینکه ادویه زدیم موادرو خوب مخلوط می کنیم.

برای پیچیدن سمبوسه هم مانند سمبوسه معمولی نان لواش رو بصورت عمودی به قطر ۱۰ تا ۱۵ سانتی متر برش می زنیم سپس مقداری از مواد رو گوشه نان می گذاریم و سمبوسه رو به شکل مثلثی می پیچیم.

بعد از اینکه تمام سمبوسه ها را اماده کردیم مقداری روغن در یک تابه بزرگ و گود می ریزیم و شروع به سرخ کردن سمبوسه ها می کنیم. حرارت زیر تابه باید خیلی ملایم باشه تا سمبوسه ها مغز پخت بشن. در آخر با سس مورد علاقه سرو می کنیم.

همچنین بخوانید:  فوت و فن های طرز تهیه اسکاچ مرغ خوشمزه و مقوی با تخم بلدرچین

آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه سمبوسه سیب زمینی و عدس خوشمزه