تفاوت ساندویچ پانل و کانکس و انواع کاربردهای ساندویچ پانل
تفاوت ساندویچ پانل و کانکس و انواع کاربردهای ساندویچ پانل

ساندویچ پانل در این مطلب قصد داریم تا به شما نوعی سازه را معرفی کنیم که می‌توانید با استفاده از آن علاوه بر کاهش هزینه های خود و استفاده از مزیت های آن به راحتی به آن اعتماد کنید. برای درک بهتر ساختار ساندویچ پنل ها به کانکس اشاره می‌کنیم ، همانگونه که میدانیم کانکس […]

ساندویچ پانل

ساندویچ پانل

در این مطلب قصد داریم تا به شما نوعی سازه را معرفی کنیم که می‌توانید با استفاده از آن علاوه بر کاهش هزینه های خود و استفاده از مزیت های آن به راحتی به آن اعتماد کنید.

برای درک بهتر ساختار ساندویچ پنل ها به کانکس اشاره می‌کنیم ، همانگونه که میدانیم کانکس ها در ابعاد مختلف و طراحی متفاوت موجود می‌باشند.

ساندویچ پانل هم همانند کانکس می‌باشد ، اما با تفاوت های اصولی و آشکار میان این دو محصول فرق اصلی استفاده از ساندویچ پانل و کانکس استفاده از عایق های بسیار عالی در ساخت پانل ها می‌باشد.

ساندویچ پنل عایق

در پانل ها از انواع عایق های برودت و ، صدا ، ضد آتش و… استفاده می‌شود ، در مواردی هم از چندین عایق در ساختار ساندویچ پانل ها به کاربرده می‌شود.

ورق پانل

ساندویچ پانل ها از دولایه ورق که سبب می‌شود عایق اصلی ساندویچ پنل را بپوشاند تشکیل شده است ، به عایق اصل ساندویچ پانل هسته آن می‌گویند ، هسته به صورتی است که مهم ترین قسمت پنل محسوب می‌شود و باید به دقت از آن محافظت شود.

ساندویچ پانل

هسته پانل

هسته ساندویچ پانل تمام خواص یک ساندویچ پانل را در بر می‌گیرد ، همچنین دارای انواع مختلفی می‌باشد که هرکدام کاربری خاص خود را دارند.

نمونه هسته پانل ها می‌توانیم به عایق پلی یورتان ، عایق پشم سنگ ، عایق پشم شیشه و… این سازه دارای انواع مختلفی عایق است که هر کدام در جای به خصوصی به کار برده می‌شوند.

ساندویچ پانل

تفاوت ساندویچ پانل و کانکس

کانکس ها در واقع همان ساندویچ پانل می‌باشند یا بلعکس به طوری که در سازه های کانکس می‌توان از پنل های عایق استفاده کرد ، اما استفاده از این عایق بستگی به در خواست مشتری دارد.

عایق های ساندویچ پنل دیواری و ساندویچ پنل سقفی می‌تواند در ساخت کانکس ها به عنوان دیوار کانکس و سقف کانکس به کار برده شود.

کاربرد

از کاربرد های مهم پنل می‌توان به ساخت سوله های نگهداری و انبار ، ساخت ویلا های پیش ساخته ، ساخت اتاق های نگهبانی ، اتاقک های مهندسی و انواع کانکس های کارگاهی و… اشاره کرد.

علاوه بر این کاربرد استفاده از پانل ها در صنعت ساختمان سازی روز به روز در حال گسترش است ، به صورتی که می‌توان از آن به عنوان عایق مدرن نام برد و جایگزین بسیار مناسبی در برابر عایق بندی های ساختمانی باشد.

از نمونه عایق های پر کاربرد در صنعت ساختمان سازی می‌توانیم به ساندویچ پانل های سقفی اشاره کنیم که سبب می‌شود تا سازه در مقابل رطوبت و… مقاوم باشد.

پانل دوست دار محیط

استفاده از موادی در که در ساخت ساندویچ پنل استفاده می‌شود ، به هیچ عنوان با محیط زیست واکنش نمی‌دهد ، سبب شده است که به پانل ها لقب دوست دار محیط زیست را بدهند.

طراحی و رنگ پنل ها

در طراحی و همچنین رنگ آن شما قابلیت آن را دارید که از هر رنگ و طرحی که علاقه دارید استفاده کنید و به راحتی بتوانید سازه خود را به گونه ای که نیاز دارید بسازید.

در طرح های پانل می‌توان از طراحی های سه بعدی استفاده کرد ، همچنین به صورت عادی ساندویچ پانل ها دارای دو مدل می‌باشند ، شیار دار و آج دار که هرکدام از مدل های یاد شده در موارد مختلفی به کاربرده می‌شوند.

پانل پشم شیشه

عایق پشم شیشه از پر کاربرد ترین عایق ها می‌باشد ، به دلیل داشتن الیاف مرکب در داخل آن از مواد ذوب شده در داخل صنعت به کاربرده می‌شود.

عایق پشم شیشه در مقابل رشد قارچ و انواع باکتری ها مقاوم است ، به همین دلیل یکی از گزینه های عالی برای استفاده در مناطق مرطوب شمالی کشور می‌باشد.

ساندویچ پانل پشم شیشه در ساخت شیشه های ضد گلوله نیز کاربرد دارد.

مزایا پشم شیشه

۱-عایق در مقابل برودت

۲-عایق رطوبتی

۳-عایق صوتی

۳-مقاوم در برابر پوسیدگی در طولانی مدت

۴-مقاوم در مقابل حشرات و مواد شیمیایی

۵-دارای رنگ های متفاوت

۶-سبک بودن عایق سبب می‌شود تا بتوانیم از آن در ساختمان سازی استفاده کنیم و هیچ گونه نگرانی در برابر وزن سازه خود نداشته باشیم.

معایب پشم شیشه

۱-خطر مبتلا به بیماری های پوستی به دلیل حساسیت پوست در برابر آن

همچنین بخوانید:  زیورآلات و ساعت های شیک فروشگاه دهکده آنلاین

۲-خطر مبتلا به بیماری های تنفسی در هنگام استفاده از آن

کاربرد

از عایق پشم شیشه در ساخت انواع پانل ها در ابعاد مختلف به کاربرده می‌شود ، علاوه بر این موضوع از پشم شیشه در ساختمان های مسکونی به عنوان عایق صدا میان دیگر منازل استفاده می‌شود.

ساندویچ پانل اتاق تمیز

از این نوع پانل ها در اتاق های بیمارستانی به خصوص اتاق های جراحی استفاده می‌شود ، یا از آن به عنوان اتاق های ایزوله ساخت و ساز دارو استفاده می‌شود.

به دلیل ایزوله بودن این محیط ها و همچنین داشتن خواص بسیار قوی این نوع پانل ها در مقابل گردش هوا و ایزوله در مقابل گرما ، سرما سبب شده است ، تا این گونه ساندویچ پانلها بیشتر در مکان های یاد شده کاربرد داشته باشند.

شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و همچنین مشاهده نمونه های دیگر پانل به وبسایت بانک اطلاعات ساندویچ پانل مراجعه کرده و در داخل این سایت تمام نمونه های موجود ساندویچ پنل را در ابعاد و طرح های مختلف مشاهده کنید.

استفاده از پانل ها در اتاق های حمل بار

تری دی پانل

از تری دی پانل در ساختمان سازی استفاده می‌شود ، این نوع پانل از عایق نولیت ساخته شده است که جاگزینی بسیار خوب در برابر استفاده از بتن می‌باشد.

استفاده از تری دی پانل سبب می‌شود تا سازه ما سبک شود و وزن موجود بر روی دیواره ها و سقف سازه کم تر شده و سازه در نهایت سبک تر شود.

سبک تر بودن سازه سبب می‌شود تا در مقابل زلزله مقاومت به خصوصی داشته باشد که همین ویژگی سبب شده است تا علاقه مندان زیادی را به خود جذب کند.

علاوه بر این موضوع با توجه به پیشرفت تکنولوژی و ساخت و ساز بشر به جایی رسیده است که می‌خواهد خطرات موجود که جان انسان ها را تهدید می کند برطرف کند از این رو این عایق مورد توجه قرار گرفته است.

نمونه ای از تری دی پانل

اتاق حمل بار یخچالی

در ساخت اتاق های حمل باری یخچالی از پنلها استفاده می‌شود ، از این نوع پانل ها به دلیل کاربری بسیار عالی و همچنین جلوگیری از استفاده بی‌رویه انرژِی در تنظیم دما محیط این نوع اتاق ها سبب شده تا به عنوان یکی از معروف ترین و پر کاربرد ترین ساندویچ پنلها در صنعت حمل و نقل و باربری محسوب شود.

استفاده از ساندویچ پانل ها در ساخت اتاق های حمل بار جوجه به دلیل مهم بودن دما در این نوع اتاق ها از ساندویچ پانل استفاده می‌‎شود.

جوجه های یک روزه به دلیل مهم بودن دما محیطی نگهداری آن ها بسیار دشوار است و باید در دمای محیطی مناسب قراربگیرند.

به همین سبب از پانل ها استفاده می‌شود ، تا دما محیطی را بتوان به راحتی تنظیم کرد.

کاربرد فلاشینگ در پنل

در ساندویچ پانل ها از انواع فلاشینگ استفاده می‌شود ، استفاده از بهترین نوع فلاشینگ ها و همچنین استفاده در محلی اصولی سبب شده است تا طول عمر سازه های پانلی بالا برود.

فلاشینگ ها سبب می‌شوند تا سازه به صورتی نصب شود که در میان شیارهای آن هیچ گونه فاصله ای وجود نداشته باشد و کاملا هم سطح باشد.

همچنین از ورود انواع حشرات ، ورود رطوبت ، ورود آب به داخل سازه جلوگیری می‌کند.

ساندویچ پانل

فلاشینگ آبرو

فلاشینگ های به کاربرده شد در پانل ها می‌توانیم به فلاشینگ آبرو که به عنوان فلاشینگی استفاده می‌شود که آب حاصل از آب شدن برف ها ، آب حاصل از باران و… را جمع آوری کرده و به بیرون سازه هدایت می‌کند.

فلاشینگ تاج

از این فلاشینگ معمولا در ساخت سوله ها استفاده می‌شود ، محل نصب این نوع فلاشینگ در بالای درب اصلی سوله می‌باشد ، که کاربرد آن بادگیر بودن است ، سبب می‌شود باد های تندی که وزیده می‌شود به سازه ما آسیبی نرساند و ورق های سازه را خم نکند.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشت در باره ساندویچ پانل ها و یا اطلاع از قیمت های سازه ها با گروه متخصصان بانک اطلاعات ساندویچ پانل در ارتباط باشید.

همچنین می‌توانید برای امر خرید و گرفتن مشاوره با گروه مشاورین ما در تماس باشید : www.sandewichpanel.com

منبع: بانک اطلاعاتی ساندویچ پانل