کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم
کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم

کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانیان می توانند به راحتی به آن سفر کنند، نیاز نداشتن مراحل مختلف اخذ ویزا و صدور ویزای ترکیه به صورت آنی در فرودگاه یکی از مهمترین گزینه هایی است که این سفر را برای ایرانیان راحت کرده است. ترکیه پر […]

کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم

ترکیه یکی از کشورهایی است که ایرانیان می توانند به راحتی به آن سفر کنند، نیاز نداشتن مراحل مختلف اخذ ویزا و صدور ویزای ترکیه به صورت آنی در فرودگاه یکی از مهمترین گزینه هایی است که این سفر را برای ایرانیان راحت کرده است.

ترکیه پر است جاذبه های گردشگری و توریستی که شامل جاذبه های طبیعی و جاذبه هایی که انسان آن ها را ایجاد کرده اند از قبیل بناهای تاریخی و موزه ها. و البته میتوانید هر گوشه ای از این کشور پهناور را با توجه به سلیقه خود برای سفر انتخاب کنید. اگر تور ترکیه را برای سفر خود انتخاب کرده اید. با ما هم راه باشید، با مطالعه این راهنمای سفر به ترکیه گزینه های بهتری برای سفر خواهید داشت.

در اینجا به سوالاتی که اغلب توریست ها و گردشگران ترکیه مطرح می کنند پاسخ می دهیم. سوالاتی مانند سوالات زیر :

  • برای بازید از مکان های تاریخی ترکیه کدام شهر را انتخاب کنیم؟
  • برای تفریح و خوشگذارنی به کدام شهر ترکیه سفر کنیم؟
  • میخوام خرید کنم چه شهری از ترکیه برای خرید مناسب است؟
  • برای کارهای تجاری و اداری و گرفتن وقت سفارت ها به چه شهرهایی سفر کنیم؟

 

بازدید ، تفریح و خرید در استانبول

اگر میخواهید از دیدنی های تاریخی ترکیه دیدن کنید، و با تاریخ و فرهنگ و تمدن ترکیه آشنا شوید تور استانبول ر انتخاب کنید. این شهر واقعا زیباست. مکان های دیدنی استانبول بسیار متنوع است و میتوان به مناطقی مانند موزه ایاصوفیه ، قصر توپکاپی ، مسجد سلطان احمد ، مسجد سلیمانیه ، حمام خرم سلطان و قصر دلما باغچه در استانبول هستند که می توانید از آن ها دیدن کنید و با حکومت ترک ها در زمان عثمانی آشنا شوید.

برای تفریح هم میتوانید از جاذبه های طبیعی و بی نظیر استانبول مانند جزایر پرنس ، پارک گلخانه و تنگه بسفر استفاده کنید.

کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم

اگر میخواهید خرید کنید برای خودتان، سوغات و یا خرید عمده ، استانبول بهترین گزینه است. مراکز خرید معتبر در استانبول بهترین برندهای دنیا و ترک را عرضه می کنند. از بازارهای محلی گرفته تا مراکز خرید لوکس وبزرگ می تونید برندهای مختلف رو با قیمت های مناسب خریداری کنید. خیابان استقلال در کنار میدان تقسیم محل خوبی برای خرید برندها معروف است. مرکز خرید مرتر، بازار فاتیح استانبول، محله عثمان بی، شیشلی مرکز خرید جواهیر، خیابون بغداد استانبول، خیابان آکسارای از بهترین جاهایی هستند که می توانید برای خرید تک و یا عمده به آنجا مراجعه کند.

همچنین بخوانید:  در تور استرالیا از بازارهای دیدنی سیدنی دیدن کنید

کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم

سفارت کانادا در شهر استانبول قرار دارد و کسانی که برای ویزای کانادا اقدام می کنند باید برای انجام امور مربوط به ویزا از قبیل مصاحبه و پیکاپ آن به این شهر سفر کنند.

 

 تفریح و خوشگذارنی در آنتالیا

اگر میخواهید زمانی را به استراحت و تفریح و خوش گذارانی و گشت و گذار اختصاص دهید، تور آنتالیا یا تور کوش آداسی را انتخاب کنید. در این شهر ترکیه مراکز خوبی برای تفریح توریست ها در نظر گرفته اند. و قیمت ها در مراکز تفریحی آنتالیا مناسب است، پس با خیال راحت سعی کنید بهتون خوش بگذره.

کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم

آنتالیا یک شهر ساحلی است و شما میتوانید از استراحت و آفتاب گرفتن در سواحل زیبای این شهر لذت ببرید. اگر میخواهید سفر فوق العاده ای را تجربه کنید تورهای تفریحی یک روزه را از دست ندهید.

تور بازدید از دیدنی های آنتالیا : شامل قلعه تاریخی و آسپندوس، آمفی تـأتر شهر، آبشارهای معروف، غار کارائین و موزه های آنتالیا است.

تور پارک آبی : مجموعه تفریحی آکوالند با برنامه های جذاب.

تور کشتی : که از بندر زیبای شهر کمر شروع می شود و ناهار بر روی عرشه کشتی میل می کنید.

تور شب ترکی : که در این تور برنامه های فولکوریک ترکی برای گردشگران اجرا می شود. و گردشگران با بعضی مراسم دروان عثمانی آشنا می شوند.

تور رافتینگ : تجربه هیجان و لذت با قایق سواری روی موج ها خروشان رودخانه.

تور سافاری : ماجراجویی و تفریح در کنار هم.

تور پاموک کاله : یا پاموک قلعه همان که به نام قصر پنبه ای نیز مشهور است ، با استخرهای آبگرم که خواص درمانی دارند.

کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم

مناطق نزدیک به آنتالیا مانند بلک ، سیده، لارا ، کمر و آلانیا هم بسیار دیدنی هستند. البته باید بدونید که اکثر هتل های آنتالیا دارای مراکز تفریحی لازم برای مهمانان خود هستند و حتی اگر از هتل هم بیرون نرید می تونید حسابی خوش بگذرونید.

تجارت و انجام امور اداری در آنکارا

آنکارا پایتخت ترکیه است، و مهمترین شهر ترکیه از نظر امور اداری و تجاری و قرار های مهم کاری است. اکثر کسانی که تور آنکارا را برای سفر انتخاب می کنند، بخاطر انجام اینگونه امور است.

کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم

کدام شهر ترکیه را برای سفر انتخاب کنیم

اکثر مراکز اداری ترکیه در آنکارا قرار دارند. دانشگاه های معتبر ترکیه نیز در این شهر قرار دارند. سفارت آمریکا نیز در شهر آنکارا قرار دارد و کسانی که برای ویزای آمریکا اقدام می کنند باید برای مصاحبه و سایر امور مربوط به آن به این شهر سفر کنند.

منبع : سایت لذت سفر