عوارض کرم گوری و طرز مصرف آن
عوارض کرم گوری و طرز مصرف آن
همه مصرف کنندگان این کرم پاکستانی که با نام کرم گوری معروف شده است دوست دارند درباره عوارض آن بیشتر بدانند و اینکه آیا واقعا استفاده از این کرم تا چه اندازه تاثیرگذار است؟

همه مصرف کنندگان این کرم پاکستانی که با نام کرم گوری معروف شده است دوست دارند درباره عوارض آن بیشتر بدانند و اینکه آیا واقعا استفاده از این کرم تا چه اندازه تاثیرگذار است؟

از همه مهمتر طرز مصرف کرم گوری برای تاثیرگذاری آن بسیار مهم است که در ادامه به طور کامل تشریح میگردد. نکته ای که باید در ابتدا به آن اهمیت دهید این است که حتما کرم گوری اصل را از فروشگاه های معتبر تهیه کنید، اگر از نوع تقلبی گوری تهیه کنید علاوه بر اینکه تاثیری بر روی پوست شما نخواهد داشت در درازمدت ممکن است کمی پوست شما را قرمز کند.

چه کسانی میتوانند از صابون و کرم پاکستانی گوری استفاده کنند؟

همه افرادی که دارای انواع لک های پوستی، جوش، تیرگی، آفتاب سوختگی، جای جوش و لک های بارداری هستند (هم خانم ها و هم آقایان ) میتوانند از آن استفاده کنند. اما افرادیکه دارای حساسیت پوستی، جراحات پوستی، بیماری های پوستی و یا بیماری خاصی مانند دیابت و حتی بارداری هستند بهتر است ابتدا با پزشک متخصص خود مشورت کرده و در صورت تایید زیر نظر وی مصرف گردد.

عوارض کرم گوری

مدت زمان تاثیرگذاری این کرم چند روز است؟

در اینجا منظور از مدت زمان این است که تا چند روز باید از کرم و صابون استفاده کنیم تا شاهد شروع تاثیرات آن باشیم، این مورد در افراد گوناگون متفاوت است و بسته به مشخصات پوست هر شخص دوره تاثیرگذاری کرم فرق میکند. علاوه بر آن همه افراد برای یک نوع لک یا جوش از آن استفاده نمیکنند، مثلا یکی برای لک های بارداری، دیگری برای لک های تغذیه ای و شخصی برای لک های باقی مانده از جای جوش از آن استفاده میکند، در نتیجه مدت تاثیرگذاری یکسان نخواهد بود. اما به طور معمول از ۵ روز شروع شده و تا ۱۰ روز تاثیرگذاری آن آشکار خواهد شد. در آقایان به دلیل مقاومت پوستی این روند حتی به ۱۵-۲۰ روز هم خواهد کشید.

رنگ کرم گوری اصل:

برخی از مصرف کنندگان این کرم تصور میکنند که از روی رنگ خود کرم درون جعبه میتوان اصل بودن آن را تشخیص داد، در حالیکه اینگون نیست نمونه تقلبی آن در چندین نوع وجود دارد که حتی نمونه تقلبی کاملا مشابه به رنگ اصلی هم در بازار عرضه شده است. با این حال رنگ کرم اصلی سبز بوده و صابون اصلی آن به رنگ سفید یا شیری است در حالیکه صابون های تقلبی به رنگ زرد می باشند. عکس های کرم باز شده اصلی را میتوانید در تهران تخفیف مشاهده کنید. برای اثبات رنگ سبز بودن نوع اصلی آن میتوانید به برگ کاتالوگ موجود در بسته کرم مراجعه کنید، شرکت هایی که با تقلب کرم گوری را ساخته اند فراموش کرده اند که کاتالوگ را تغییر داده و رنگ کرم در کاتالوگ نوع تقلبی هم به رنگ سبز است که هیچ شباهتی به خود کرم تقلبی هم ندارد.

همچنین بخوانید:  مقاله مفید در مورد روش های افزایش اعتماد به نفس بانوان

عوارض این کرم و صابون چیست؟

عوارض کرم گوری را میتوان به دو گروه تجزیه کرد، گروهی که از کرم تقلبی استفاده میکنند و بیشترین عوارض منفی آن نداشتن هیچ تاثیری برای پوست است ولی ممکن است در برخی افراد هم تاثیرگذار باشد که در درازمدت ممکن است کمی پوست را نازک کند. اما عوارض کرم اصلی به مورد خاصی نمیتوان اشاره کرد چراکه تاکنون عوارضی از آن مشاهده نشده است بغیر از مواردی که پوست شخص مقاومت بالایی داشته و کرم چندان بر روی ان تاثیرگذار نبوده است و یا مدت بیشتری طول کشیده است تا شاهد تاثیرگذاری آن باشد.
موارد ذکر شده جدای از حساسیت های شخصی و پوستی بوده و فقط در رابطه با خود کرم مطرح شده است. با این حال پیشنهاد میشود قبل از استفاده از هر نوع کرم ابتدا تست های ساده حساسیت سنجی را بر روی قسمتی از پوست بازوی خود و یا نقطه کوچکی از صورت انجام دهید.

ویژگی های کرم:

  • نام کرم: گوری Goree
  • محتویات: کرم اصل + صابون
  • نوع قوطی کرم: کاسه ای
  • کشور سازنده: پاکستان
  • مصرف کننده: خانم ها و آقایان
  • وزن کرم با قوطی: ۳۳G
  • وزن خالص کرم: ۱۵G
  • مدت استفاده از هر قوطی: ۲ ماه ( ۶۰ روز)
  • رنگ: کرم سبز / رنگ قوطی سفید
  • زمان تاثیر گذاری اولیه: ۷ الی ۱۰ روز

طرز مصرف کرم گوری

طرز مصرف صابو ن کرم گوری به زبان مصرف کنندگان:

این کرم به کرم شب هم معروف است و در واقع طرز مصرف آن است که باعث شده است برخی آن را به اسم کرم شب بشناسند. برای استفاده نیاز به مراحل سخت و کار خاصی نیست کافیست شب صورت خود را شسته و پس از خشک کردن کمی از کرم را به صورت زده و به آرامی ماساژ دهید و صبح پس از بیدار شدن با صابون همراه آن اقدام به شستن صورت کنید.

نکته: قبل از زدن کرم نیازی به شستن صورت با خود صابون گوری نمی باشد و با صابون های حمام یا شستشوی خود میتوانید این کار را انجام دهید.

تا چه مدت باید مصرف کرم را ادامه دهیم؟

این سوال ارتباط مستقیمی دارد با مدت زمان تاثیرگذاری کرم، اما اینکه هرفرد تا چه مدت باید به مصرف آن ادامه دهد به موارد مرتبط با پوست وی در ارتباط است. همچنین میتوانید تا زمانی که به تاثیرات دلخواه آن را بر روی پوست خود مشاهده کردید به مصرف آن ادامه دهید و سپس آهسته آهسته مصرف آن را کاهش دهید چنانچه صورت شما به حالت قبل بازگشت مصرف آن را به روال طبیعی برگردانید و اگر از تاثیرات آن کاسته نشد پس از مدتی به طور کامل آن را قطع کنید.