طرز تهیه آش شلغم مناسب فصل سرد زمستان و سرماخوردگی
طرز تهیه آش شلغم مناسب فصل سرد زمستان و سرماخوردگی
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه آش شلغم مناسب فصل سرد زمستان و سرماخوردگی را در نمکستان ببینید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه آش شلغم خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم. این آش برای کسانی که دچار سرماخوردگی شده اند، بسیار مناسب می باشد. برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم آش شلغم :

شلغم ۱ کیلو گرم
گوشت چرخ کرده ۳۰۰ گرم
عدس نصف پیمانه
برنج ۱ پیمانه
پیاز ۲ عدد
زیره به مقدار لازم
نمک، فلفل، زردچوبه به مقدار لازم

آش شلغم رزا منتظمی آش شلغم بدون گوشت آش جو با شلغم آش شلغم خاله خانم سوپ شلغم ساده آش شلغم سوپ شلغم طرز تهیه آش شلغم آش سرما خوردگی

طرز تهیه آش شلغم :

برای تهیه آش شلغم خوشمزه ابتدا یکی از پیازها را خلالی خرد کرده و در مقدار کمی روغن تفت دهید. عدس را همراه آب به پیاز اضافه کنید و اجازه بدهید نیم پز بشود. برنج را از ۲ ساعت قبل خیس کنید و هنگامی که عدس نیم پز شد به مواد اضافه کنید و بگذارید تا پخته شود. حالا یکی دیگر از پیازها را رنده کنید و با نمک و فلفل به گوشت چرخ کرده اضافه کنید و خوب مواد را ورز بدهید و از آن ها کوفته قلقلی درست کنید.

یک تابه را کمی چرب کنید و قلقلی ها را با شعله زیاد داخل آن تفت بدهید. برنج که له شد کوفته ریزه ها را هم اضافه کنید و نمک، فلفل، زردچوبه و زیره را هم به بقیه مواد اضافه کنید. حالا شلغم ها را تمیز بشورید و آن ها را با پوست به صورت نگینی خرد کنید و آن ها را به آش اضافه کنید و صبر کنید تا آش خوب جا بیافتد . آش را چند دقیقه یکبار هم بزنید تا ته نگیرد. هنگامی که آش جا افتاد آن را از روی حرارت بردارید و در ظرف مناسب بریزید و آن را با نعناع داغ و پیاز داغ تزئین کنید.