دستور طرز تهیه سوپ جو با شیر خیلی خوشمزه و مجلسی
دستور طرز تهیه سوپ جو با شیر خیلی خوشمزه و مجلسی

دستور طرز تهیه سوپ جو با شیر خیلی خوشمزه و مجلسی نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سوپ جو با شیر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم. برای مشاهده این آموزش آشپزی، این پست را دنبال کنید. مواد لازم سوپ جو با شیر جو پوست کنده  ۱ پیمانه‌ گردن و بال مرغ   ۵ […]

دستور طرز تهیه سوپ جو با شیر خیلی خوشمزه و مجلسی

طرز تهیه سوپ جو با شیر

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه سوپ جو با شیر خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم. برای مشاهده این آموزش آشپزی، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم سوپ جو با شیر

جو پوست کنده ۱ پیمانه‌
گردن و بال مرغ  ۵ عدد
هویچ نگینی خرد شده۱ پیمانه‌
ساقه کرفس خرد شده۱ پیمانه‌
قارچ خرد شده نصف پیمانه‌
جعفری و سبزیجات معطر خرد شده ۴ قاشق سوپخوری‌
پیاز۱ عدد
سیر خرد شده۳ حبه
شیر۱ لیوان‌
لیمو ترش تازه ۲ عدد
نمک و زردچوبه و فلفلبه مقدار لازم‌

طرز تهیه سوپ جو با شیر

با آموزش طرز تهیه سوپ جو با شیر از سری آموزش های آشپزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه سوپ جو با شیر خوشمزه ابتدا باید جو را از یک ساعت قبل در آب خیس کنید. پیاز را نگینی ریز خرد کنید و در قابلمه ای با مقدار کمی روغن تفت دهید تا پیاز نرم شود. هنگامی که پیاز سرخ شد گردن و بال مرغ را به همراه یک لیتر آب و نمک ، زردچوبه و فلفل روی پیاز خرد شده بریزید. درب قابلمه را قرار دهید و حرارت را زیاد کنید تا آب به جوش بیاید. وقتی آب به جوش آمد جو خیس شده را داخل قابلمه بریزید و بگذارید تا جو و مرغ خوب بپزند.

سیر ، هویج ، کرفس و قارچ ورقه ای شده را نیز داخل قابلمه بریزید تا همراه دیگر مواد پخته شوند. بعد از اینکه از پخت کامل مواد مطمئن شدید سبزیجات معطر و جعفری خرد شده را هم اضافه کنید. شیر را در ظرف جدایی بریزید و روی حرارت بگذارید تا بجوشد سپس آن را به سوپ اضافه کنید.

همچنین بخوانید:  دستور مرحله به مرحله طرز تهیه سوپ ماست ترکی خوشمزه تبریزی

در هنگام اضافه کردن شیر مواظب باشید چون اضافه‌کردن شیر سرد یا جوشیدن سوپ با شیر سبب بریدن شیر می‌شود. سوپ آماده است.آن را در ظرف مورد نظر بکشید و با جعفری تزیین کنید و در هنگام سرو کمی آبلیمو روی سوپ بریزید.

دستور طرز تهیه سوپ جو با شیر خیلی خوشمزه و مجلسی