طرز تهیه «اروز تاپادو» پلو اسپانیایی بسیار خوشمزه با سبزیجات
طرز تهیه «اروز تاپادو» پلو اسپانیایی بسیار خوشمزه با سبزیجات
آموزش کامل و طرز تهیه پلو اسپانیایی بسیار خوشمزه با سبزیجات به نام اروز تاپادو را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه اروز تاپادو پلو اسپانیایی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم پلو اسپانیایی :

گوشت چرخ کرده۴۵۰ گرم
برنج سفیدبه مقدار لازم
پیاز بنفش خردشده۱ عدد
سیر خردشده۲ حبه
هویج ریز خردشدهنصف فنجان
کشمشیک سوم فنجان
زیتون سیاه خردشدهیک سوم فنجان
تخم مرغ آب پز خردشدهیک سوم فنجان
جعفری خردشده۲ قاشق غذاخوری
رب گوجه فرنگی۱ قاشق غذاخوری
نخود فرنگیبه مقدار لازم
ذرتبه مقدار لازم
نمک و فلفل سیاهبه مقدار لازم

پلو اسپانیایی پلو اسپانیایی اروز تاپادو پلو مرغ اسپانیایی میگو پلو اسپانیایی طرز تهیه پلو اسپانیایی طرزتهیه پلو اسپانیایی اروز تاپادو طرز تهیه اروز تاپادو

طرز تهیه اروز تاپادو (پلو اسپانیایی) :

برای تهیه اروز تاپادو خوشمزه ابتدا باید پیاز را در روغن سرخ می کنیم. وقتی طلایی شد سیر خرد شده را اضافه می کنیم و تفت می دهیم. گوشت چرخ کرده را اضافه و سرخ می کنیم. رب را اضافه می کنیم. کمی آب می ریزیم و هویج را اضافه می کنیم و ۵ دقیقه می پزیم. کشمش و زیتون و تخم مرغ آب پز و جعفری را اضافه کنیم و حرارت را خاموش می کنیم.

برنج را با سبزیجات مورد علاقه مثل نخود سبز و هویج و ذرت یا لوبیا سبز، فلفل دلمه ای رنگی خردشده می پزیم. برای سرو یک کف یک کاسه گود ابتدا برنج ها و بعد هویج و نخود فرنگی را بریزید و با قاشق سطح آن را صاف می کنیم.

بعد یک لایه مخلوط گوشت روی آن می ریزیم. دوباره برنج روی گوشت ها می کشیم. کاسه حاوی برنج سه لایه را داخل بشقاب برمی گردانیم. می توانیم همه غذا را یکجا یا پرس در کاسه های کوچک سرو کنیم.