آموزش کامل طرز تهیه کیک راه راه بسیار زیبا معروف به کیک زبرا
آموزش کامل طرز تهیه کیک راه راه بسیار زیبا معروف به کیک زبرا
آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه کیک راه راه بسیار زیبا معروف به کیک زبرا (کیک گور خری) را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کیک راه راه (کیک زبرا) خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کیک راه راه :

آردسه پیمانه
تخم مرغ۵ عدد
شیرنصف پیمانه
شکردو و نیم پیمانه
بکینگ پودردو قاشق چای‌خوری
نمکنصف قاشق چای‌خوری
پودر کاکائونصف پیمانه
هلدو حبه
آبشش قاشق غذاخوری
کره نرم شدهیک و نیم پیمانه
عصاره وانیلیک و نیم قاشق چای‌خوری

مواد لازم برای روی کیک (دلخواه) :

خامهدو سوم پیمانه
شکلات تلخ۱۷۰ گرم

کیک راه راه کیک زبرا کیک زبرا ساده کیک گور خری هانی شف آموزش کیک راه راه ساده طرز تهیه کیک راه راه کیک زبرا بزرگ کیک راه راه خارجی

طرز تهیه کیک راه راه :

با آموزش طرز تهیه کیک راه راه از سری آموزش های تهیه کیک سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کیک راه راه ابتدا باید در ظرفی کره و نصفی از شکر را می ریزیم و با همزن خوب مخلوط می کنیم تا یکدست شوند. سپس وانیل و پودر هل را هم اضافه می‌کنیم و هم می‌زنیم. تخم‌مرغ‌ها را هم اضافه می‌کنیم و بعد با همزن هم می‌زنیم تا مایع کاملا مخلوط و کف دار شود.

آرد، بیکینگ پودر و نمک را با هم مخلوط کنید و الک کنید و به مواد کم کم اضافه کنید تا گلوله نشود. بعد از آرد باید شیر را اضافه کنیم و با همزن دستی بزنیم. در ظرفی دیگر نصفی از شکر را با پودر کاکائو مخلوط کنید سپس آب را اضافه کنید و با همزن خوب بزنید تا یکدست شوند.

حالا از خمیری که درست کرده بودید مقداری بردارید و داخل مخلوط شکر و کاکائو بریزید. حالا دو خمیر داریم که یکی به رنگ کرم و دیگری شکلاتی است. قالب کیک را چرب کنید و کمی آرد داخل قالب بپاشید. سپس یک قاشق از مخلوط وانیلی و بعد یک قاشق از مخلوط شکلاتی را داخل قالب بریزید. آخرین قاشق را که ریختیم، قالب را تکانی می‌دهیم و به مدت ۴۵ دقیقه در فر با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی گراد می‌گذاریم.

همچنین بخوانید:  دستور پخت و طرز تهیه شیرینی نخودچی آسان و خوشمزه در منزل

لازم نیست مخلوط را در قالب حلقه‌ای یا کیک‌مان هم بزنیم. خودش در اثر حرارت شکل می‌گیرد و همان گورخر زیبا و خوش‌رنگ می‌شود.برای اینکه از پخت کیک مطمئن شوید یک خلال دندان وسط کیک بزنید، اگر چیزی به خلال نچسبیده بود کیک پخته است.

کیک راه راه کیک زبرا کیک زبرا ساده کیک گور خری هانی شف آموزش کیک راه راه ساده طرز تهیه کیک راه راه کیک زبرا بزرگ کیک راه راه خارجی

آماده کردن لعاب روی کیک :

شکلات و خامه را در یک ظرف نچسب روی حرارت ملایم می‌گذاریم تا ذوب شود.

وقتی ذوب شد آن را از روی حرارت برمی داریم، ۱۰ دقیقه بعد که خنک شد، آن را روی کیک می‌ریزیم و می‌گذاریم کیک حدود نیم ساعت با این مواد بماند تا شیره درونش نفوذ کند.