آموزش طرز تهیه دلمه مکزیکی با نان لواش
آموزش طرز تهیه دلمه مکزیکی با نان لواش

آموزش طرز تهیه دلمه مکزیکی با نان لواش در این مطلب آموزش تهیه دلمه نان لواش مکزیکی را برای بازدیدکنندگان گرامی آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش این پست را دنبال کنید مواد لازم برای طبخ دلمه لواش برنج : یک پیمانه ، لوبیا چیتی : یک پیمانه ، گوشت چرخ‌کرده : ۲۵۰ گرم ، پنیر […]

آموزش طرز تهیه دلمه مکزیکی با نان لواش

دلمه با نان لواش مکزیکی

در این مطلب آموزش تهیه دلمه نان لواش مکزیکی را برای بازدیدکنندگان گرامی آماده کرده ایم

برای مشاهده آموزش این پست را دنبال کنید

مواد لازم برای طبخ دلمه لواش

برنج : یک پیمانه ، لوبیا چیتی : یک پیمانه ، گوشت چرخ‌کرده : ۲۵۰ گرم ، پنیر پیتزا : ۲۰۰ گرم

جعفری خرد شده : ۱ قاشق غذاخوری ، گوجه‌فرنگی رنده شده : ۱ پیمانه ، پیاز متوسط : ۱ عدد

نان لواش : به تعداد لازم ، روغن‌ مایع : به میزان لازم ، نمک و فلفل قرمز : به میزان لازم

دلمه با نان لواش مکزیکی

طرز تهیه دلمه لواش

برنج را به مدت ۱ ساعت خیس کرده به همراه ۲ لیوان آب ، ۱ قاشق روغن ، جعفری خرد شده ، مقداری نمک و گوجه فرنگی رنده شده روی حرارت بگذارید تا پخته شود و به صورت کته دربیاید. لوبیا چیتی را از ۱۲ ساعت قبل ، خیس کرده و با ۱ لیوان آب بپزید. پس از پخته شدن با برنج کته شده مخلوط کنید ، این غذا دارای طعم تند است. در صورت دلخواه فلفل بیشتری به آن اضافه کنید. گوشت چرخ‌کرده را با پیاز رنده شده در روغن تفت دهید و به مخلوط کته و لوبیا اضافه کنید.

نکته : می‌توان به جای گوشت‌ چرخ‌کرده از نصف سینه مرغ خرد شده استفاده کرد به این ترتیب که سینه مرغ ریز شده را با پیاز نگینی خرد شده تفت دهید. نان‌های لواش را در اندازه ۲۰×۲۵ برش بزنید و از مخلوط آماده شده دو قاشق غذاخوری در بین نان قرار دهید ، نان را لوله کنید ، وقتی همه نان‌ها آماده شدند در یک ظرف بچینید. سطح آن را با پنیر پیتزای رنده شده بپوشانید و در فری که از قبل گرم شده در دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد به مدت ۲۰ تا ۳۰ دقیقه قرار دهید.

آشپزیگروه آشپزی

آموزش طرز تهیه دلمه مکزیکی با نان لواش