آموزش گام به گام موفقیت در خرید رپورتاژ آگهی
آموزش گام به گام موفقیت در خرید رپورتاژ آگهی

آموزش گام به گام موفقیت در خرید رپورتاژ آگهی برخلاف باور بسیاری از بازاریابانی که استفاده از بازاریابی محتوایی را در اولویت آخر قرار می‌دهند، می‌توان از این ابزار قدرتمند بسیار استفاده کرد. رپورتاژ خبری یا رپورتاژ آگهی یکی از شیوه‌های بازاریابی محتوایی است که در دهه‌های اخیر با گسترش فضای وب، بسیار مورد توجه […]

آموزش گام به گام موفقیت در خرید رپورتاژ آگهی

آموزش گام به گام موفقیت در خرید رپورتاژ آگهی

برخلاف باور بسیاری از بازاریابانی که استفاده از بازاریابی محتوایی را در اولویت آخر قرار می‌دهند، می‌توان از این ابزار قدرتمند بسیار استفاده کرد. رپورتاژ خبری یا رپورتاژ آگهی یکی از شیوه‌های بازاریابی محتوایی است که در دهه‌های اخیر با گسترش فضای وب، بسیار مورد توجه قرار گرفته است.

رپورتاژ خبری متن یا مقاله‌ای آموزشی است که با اهداف مختلفی از جمله برندسازی، گرفتن بک‌ لینک، بهبود وضعیت سئو، معرفی و فروش محصول یا اطلاع‌رسانی خاصی منتشر می‌شود. با رعایت چند گام زیر می‌توانید رپورتاژ آگهی مناسب بنویسید و به رشد کسب‌وکار خود کمک کنید.

کاربر پس از مطالعه رپورتاژ خبری نسبت به موضوعی خاص، اطلاعات ارزشمندی به دست می‌آورد و از اینکه زمان خود را برای مطالعه رپورتاژ آگهی شما صرف کرده، حس خوبی پیدا می‌کند. کاربر را در طول مطالعه رپورتاژ خبری همراهی کنید و با ارائه متنی هدفمند، گام‌به‌گام او را با مراحل مختلف آشنا سازید. بهتر است سعی کنید نیاز یا سوالی را در ذهن مخاطب به وجود آورده سپس آن را شرح و بسط دهید. در نهایت با ارائه محصول یا خدمت خود، جهت پاسخ به علامت سوال یا برطرف کردن نیازی که در کاربر به وجود آمده، او را یاری کنید.

نحوه نوشتن رپورتاژ آگهی

گام ۱ : به مخاطب خود آگاه باشید

بسیار مهم است بدانید برای چه گروهی از مخاطبان می‌نویسید، آنها چه نیازهایی دارند؟ چگونه فکر می‌کنند؟ شما چگونه می‌توانید به رفع نیاز او کمک کنید؟ لحن و سلیقه مخاطبان خود را پیدا و بر اساس آن، سبک و واژه‌های رپورتاژ آگهی خود را طوری انتخاب کنید تا در نتیجه مخاطب به شما اعتماد و برای رفع مشکل خود، از راه‌حل شما استفاده کند.

گام ۲ : سایت منتشرکننده را بررسی کنید

برای اینکه رپورتاژ خبری شما به اندازه کافی موثر و پربازده باشد، لازم است آن را در سایت‌های معتبر و پربازدید منتشر کنید. اغلب سایت‌های پربازدید، قوانین و سبک خاص خود را دارند. با بررسی محتویات سایت‌های منتشر‌کننده و دیدگاه‌هایی را که کاربران آن‌ها ثبت کرده‌اند، می‌توانید مخاطبان سایت‌های منتشرکننده را ارزیابی کنید. سپس سایت‌هایی را برگزینید که مخاطبان آن‌ها با پرسونای کسب‌وکار شما بیشترین تناسب را داشته باشند؛ تا در نتیجه بازدهی انتشار رپورتاژ خبری افزایش یابد. البته اگر هم هدف شما گرفتن بک‌لینک هم هست، اتوریتی و اسپم اسکور و منبع ترافیک این رسانه‌ها را نیز چک کنید.

گام ۳ : با تیتری جذاب شروع کنید

با نوشتن تیتری جذاب، مخاطب را به مطالعه ادامه متن ترغیب کنید. با استفاده از شناختی که از سبک و سلیقه مخاطب پیدا کرده‌اید، تیتری جذاب و متناسب بنویسید؛ به گونه‌ای که هم موضوع کلی را بیان کند و هم به اندازه کافی مبهم باشد تا کاربر کنجکاو شود و برای پیدا کردن راه‌حل رپورتاژ خبری شما را مطاله کند. بهتر است از به کار بردن کلماتی مثل فوق‌العاده، بهترین و … پرهیز کنید زیرا حس تبلیغاتی بودن محتوا را به مخاطب القا کرده و بسیار اغراق‌آمیز است.

گام ۴ : با چکیده‌ای مناسب، مخاطب را آماده کنید

قبل از اینکه مخاطب وارد قسمت اصلی شود، شرحی مختصر بین ۳۰ تا ۴۰ کلمه آماده کنید و همان ابتدای متن مخاطب را با موضوع کلی آشنا کنید. به دلیل کوتاه بودن چکیده، سعی کنید از بیان جزییات بپرهیزید و فقط موضوع کلی را کاملا شفاف مطرح کنید.

همچنین بخوانید:  آموزشگاه آرایشگری مردانه

گام ۵: با متنی جذاب، مخاطب را درگیر کنید

نوشتن بدنه‌ی اصلی یکی از قسمت‌های بسیار مهم و تاثیرگذار در رپورتاژ خبری است. از آنجایی که رپورتاژ خبری متنی آموزشی با هدف تبلیغاتی است، بهتر است پیام تبلیغاتی خود را نهایت در ۲۰ تا ۳۰ درصد متن خلاصه کنید و لذت مطالعه یک محتوای ارزشمند و نه صرفا تبلیغاتی را به مخاطب خود هدیه بدهید. در انتخاب کلمات حساس باشید و لحن و سلیقه مخاطب برند خود و سایت منتشرکننده را جهت نوشتن رپورتاژ خبری موثر در نظر بگیرید. بهتر است مجموع کلمات به کار برده شده در رپورتاژ خبری بین ۸۰۰ تا ۱۲۰۰ باشد.

جهت نوشتن متنی جذاب‌تر می‌توانید از داستان‌سرایی استفاده کنید و احساسات مخاطب را با بیان داستانی درگیر کنید و حس همزادپنداری او را برانگیزانید. همچنین برای خوانایی هرچه بیشتر رپورتاژ آگهی می‌توانید بخش‌بندی‌های متفاوت و قابل فهم به کار ببرید و کاربر را تا انتهای مسیر مطالعه یاری کنید.

گام ۶: مخاطب را به کاری دعوت کنید

حال که مخاطب به انتهای رپورتاژ خبری می‌رسد، زمان آن است که اطلاعات سایت خود را در اختیار او قرار دهید. با توجه به اینکه تا به اینجا در ذهن مخاطب، سوال یا مشکلی را ایجاد کرده‌اید، در این مرحله ۷۰% احتمال دارد مخاطب به دعوت شما پاسخ مثبت دهد. در این مرحله لازم است اطلاعات تماس، لینک وب‌سایت و … را به طور خلاصه در اختیار مخاطب قرار دهید تا بتواند از سایت شما دیدن کند و هدفی که برای آن رپورتاژ آگهی منتشر کرده‌اید را محقق سازد. در نظر داشته باشید که اغلب سایت‌های منتشرکننده به شما امکان انتشار حداقل ۲ لینک را می‌دهند.

انتشار رپورتاژ آگهی چه مزایایی در پی دارد؟

  • برای همیشه در سایت منتشرکننده باقی بمانید.
  • توجه مخاطبان بسیاری از سایت‌های پربازدید را جلب کنید.
  • اطلاعات ارزشمند و مفید در اختیار کاربران قرار دهید.
  • رتبه وب‌سایت خود را در نتایج گوگل ارتقا دهید.
  • با صرف هزینه‌ای به نسبت کم، بازدید زیادی بگیرید.
  • ترافیک وب‌سایت خود را افزایش دهید.
  • فروش محصولات یا خدمات خود را افزایش دهید.

چگونه می‌توان بازده رپورتاژ خبری را افزایش داد؟

بسیار حائز اهمیت است که وب‌سایت‌های منتشرکننده‌ای متناسب با مخاطبان خود پیدا کنید و در طول اجرای کمپین بتوانید آن را نتیاج و بازخورد کاربران را تحلیل کنید. اگر در انتشار رپورتاژ آگهی تجربه و زمان کافی ندارید، تیم قوی تریبون شما را یاری می‌کند تا بتوانید مرحله به مرحله کمپین‌تان را تحلیل کنید و با هزینه‌ای مقرون‌به‌صرفه کمپین رپورتاژ آگهی خود را اجرا کنید.

با استفاده از پنل تریبون گزارش و تحلیلی دقیق از رپورتاژ خبری خود داشته باشید و در بسیاری از وب‌سایت‌های معتبر و پربازدید همچون ایسنا، زومیت، دیجیاتو و خبرگزاری‌های تسنیم، انتخاب، فارس و ۱۰۰ها سایت دیگر نمایش بگیرید و کاربران بسیاری را به وب‌سایت خود دعوت کنید.

با خرید رپورتاژ خبری می‌توانید فرایند بازاریابی محتوایی خود را از هر نظر بهبود دهید. تیم تریبون شما را در فرآیند نشر و اجرای کمپین رپورتاژ خبری یاری می‌کند و بهترین تیم‌های تولید محتوا را جهت ایجاد و انتشار محتوایی هدفمند در اختیارتان قرار دهد. برای مطالعه بیشتر، چگونه رپورتاژ آگهی تاثیرگذار بنویسیم را بخوانید.