شرح فضیلت ها و خواص سوره نجم
شرح فضیلت ها و خواص سوره نجم

خواص سوره نجم | فضیلت های خواص سوره نجم | فضایل سوره نجم نمکستان : شرح و توضیحات در مورد خاصیت ها و فضایل سوره نجم ، در ادامه با ما همراه باشید. سوره نجم پنجاه و سومین سوره قرآن است که مکی و ۶۲ آیه دارد. و از سوره های سجده دار است. رسول خدا […]

خواص سوره نجم | فضیلت های خواص سوره نجم | فضایل سوره نجم

خاصیت سوره نجم،تفسیر سوره نجم,فضیلت های سوره نجم,soore najm,tqdgj ihd s,vi k[l

نمکستان : شرح و توضیحات در مورد خاصیت ها و فضایل سوره نجم ، در ادامه با ما همراه باشید. سوره نجم پنجاه و سومین سوره قرآن است که مکی و ۶۲ آیه دارد. و از سوره های سجده دار است.

رسول خدا صلی الله علیه و آله و سلم در فضیلت سوره نجم فرموده است: هر کس سوره نجم را قرائت کند ده برابر تعداد تصدیق کنندگان و تکذیب کنندگان پیامبر صلی الله علیه وآله وسلم به او پاداش داده می شود.

از امام صادق علیه السلام نیز روایت شده: هر که بر قرائت سوره نجم مداومت داشته باشد در بین مردم زندگی خواهد کرد در حالی که او را می ستایند و خداوند گناهان او را می بخشد و مردم او را دوست دارند.

 دعای خروج از منزل،دعای بیرون آمدن از منزل,doaye khorooj az manzel,nuhd ov,[ hc lkcg

آثار و برکات سوره نجم

*******************************

زیاد شدن قوت و قدرت قلبی

از رسول خدا صلی الله علیه وآله وسلم نقل شده است: اگر سوره نجم را بر پوست حیوانی بنویسند و با خود داشته باشند در مقابله با هر حاکمی که با او روبرو می شود، قوت و قدرت قلبی پیدا می کند و آن حاکم و سلطان به او احترام می گذارد.

رفع گریه کودکان

مرحوم کفعمی در کتاب المصباح آورده: اگر آیات ۶۱-۵۹ سوره «نجم» را بنویسد برای جلوگیری یا رفع گریه زیاد کودکان بر آنان بیاویزد یا به همراه آنان قرار دهند آرام می شوند.

ختم مجرب سوره نجم

جهت برآورده شدن هر حاجتی «۲۱» بار این سوره را در یک جلسه بخواند انشاءالله نتیجه می گیرد.

پی نوشت ها

(۱)مجمع البیان، ج۹، ص۲۷۰

(۲) ثواب الاعمال، ص۱۱۶

(۳) تفسیرالبرهان، ج۵،ص۱۸۵

(۴)المصباح کفعمی، ص ۴۵۸

(۵ ) درمان با قرآن،ص ۱۰۵

شرح فضیلت ها و خواص سوره نجم

منابع : نمکستان / «قرآن درمانی روحی و جسمی، محسن آشتیانی، سید محسن موسوی»