دستور پخت و آموزش کامل طرز تهیه شیرینی والوان خوشمزه و عالی
دستور پخت و آموزش کامل طرز تهیه شیرینی والوان خوشمزه و عالی
دستور پخت و آموزش مرحله به مرحله طرز تهیه شیرینی والوان خوشمزه و عالی در خانه را برای شما آماده کرده ایم. نوش جانتان

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه شیرینی والوان خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم شیرینی والوان :

پودر قند نصف پیمانه
شربت قوام آمده یک چهارم پیمانه
انواع کرم ۲ پیمانه
ترایفل به میزان لازم

مواد لازم برای تهیه خمیر ورقه ای :

آرد ۵ و یک چهارم پیمانه
روغن صاف قنادی ۱/۲ و ۱ پیمانه و ۲ قاشق سوپخوری
نمک ۱/۸ قاشق چایخوری
جوهر لیمو ۱/۴ قاشق چایخوری
آب ۱/۳ و ۱ پیمانه
تخم مرغ ۱ عدد
روغن مایع ۱/۳ پیمانه
تقویت کننده آرد ۱ قاشق چایخوری

دستور پخت شیرینی والوان آموزش کامل شیرینی والوان طرز تهیه شیرینی والوان خوشمزه و عالی

طرز تهیه شیرینی والوان :

با آموزش طرز تهیه شیرینی والوان از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه شیرینی والوان ابتدا باید خمیر ورقه ای را تهیه کنید. به صورت زیر: روغن قنادی را از الک موئی رد کنید. کمی آرد به آن پاشیده و در کیسه نایلون قرار داده و با وردنه آنرا به ابعاد ۲۰ در ۱۵ سانتیمتر باز نموده و در جای خنک قرار دهید.

جوهر لیمو را با کمی آب با همزن دستی بزنید نمک را نیز اضافه کرده به همزدن ادامه دهید تا نمک و جوهر لیمو کاملاً حل شوند. سپس تخم مرغ ها را اضافه کرده و هم بزنید تا کف کند بعد مابقی آب و روغن مایع را اضافه کرده کمی با همزن دستی بزنید تا مجدداً کف کند. آرد و تقویت کننده آرد را با هم مخلوط کنید و ۳ بار الک کنید و کم کم به مواد اضافه کنید و با دست شروع به ورز دادن کنید. کمی از آرد را نگه داشته و در صورت لزوم در آخر کم کم اضافه کنید. حدود ۱۰ دقیقه خمیر را ورز دهید تا خمیر نرم و لطیف شود، در آخر خمیر باید کمی چسبندگی داشته باشد.

در همان ظرف خمیر را گرد کرده و روی آن کمی آرد پاشیده به مدت ۵ دقیقه بماند تا خمیر استراحت کند. روی سطح کار مقداری آرد بپاشید و خمیر را روی آن با وردنه پهن کنید به صورتی که وسط خمیر کمی از قسمتهای کناری ضخیم تر باشد. روغن صاف قنادی را که از قبل آماده کرده اید در وسط خمیر قرار داده و خمیر را از چهار جهت تا بزنید و مجدداً روی خمیر آرد پاشید و به خمیر ۵ دقیقه استراحت بدهید .سپس تمام آردها را با برس از پشت خمیر پاک کنید.

همچنین بخوانید:  جدیدترین مدل تزیین کیک تولد پسرانه و دخترانه بسیار جذاب

دستور پخت شیرینی والوان آموزش کامل شیرینی والوان طرز تهیه شیرینی والوان خوشمزه و عالی

روی شیشه کمی آرد پاشیده و خمیر را پشت و رو نموده. با وردنه از عرض و طول فشار دهید تا خمیر به قطر یک سانتی متر باز شود. در هر مرحله خمیر را ۳ بار با کمک وردنه پشت و رو کنید. بعد خمیر را پنج لا تا بزنید و مجدداً خمیر را ۵ دقیقه استراحت دهید و جهت خمیر را عوض کنید. این عمل باز نمودن خمیر را ۳ الی ۴ بار انجام دهید تا روغن صاف کاملاً به خورد خمیر رود.

در مرحله آخر آن را به قطر ۱ سانتیمتر باز نموده و با قالب بزنید. تعداد قالبهای زده شده باید زوج باشد. وسط نیمی از قالبها را با قالب کوچکتر سوراخ کنید ولی تکه قالب زده را از خمیر جدا نکنید زیرا بعنوان کلاهک مصرف می شود. سپس روی خمیر های کامل را با قلم موی خیس کمی مرطوب کرده و در سینی شیرینی پزی قرار دهید سپس خمیر دوم را (که وسط آن سوراخ است) روی آن بگذارید. در صورتی که بخواهید روی شیرینی ها طلائی شود روی آنها را شربت قوام آمده یا پودر قند بمالید.

سینی را در فر با حرارت ۴۰۰ درجه فارنهایت یا ۲۰۰ درجه سانتی گراد به مدت ۱۰ دقیقه قرار دهید. سپس بدون آنکه درب فر را باز کنید حرارت را تا ۳۰۰ درجه کاهش دهید و مدت ۲۵ الی ۳۰ دقیقه دیگر بگذارید شیرینی ها در فر بمانند تا کاملاً بپزند. وقتی زیر و روی شیرینی ها طلائی شد سینی را از فر بیرون آورده و شیرینی ها روی پنجره فلزی قرار دهید تا خنک شوند. سپس کلاهک شیرینی را برداشته و داخل آن را با کرم یا خامه فرم گرفته پر کنید و بعد کلاهک را روی شیرینی قرار دهید و با ترایفل آن را تزئین کنید.

دستور پخت شیرینی والوان آموزش کامل شیرینی والوان طرز تهیه شیرینی والوان خوشمزه و عالی