باغ وحش تایگر کینگدام پوکت
باغ وحش تایگر کینگدام پوکت

باغ وحش تایگر کینگدام پوکت کشور تایلند توانسته با استفاده از طبیعت بکر و دست نخورده خود سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر جهان جذب نماید. در زمینه گردشگری طبیعت یا همان طبیعت گردی ( اکو توریسم ) شهر پوکت در کشور تایلند شهرتی جهانگیر دارد. جایی که با ساحل زیبا و شن های […]

باغ وحش تایگر کینگدام پوکت

باغ وحش تایگر کینگدام پوکت

کشور تایلند توانسته با استفاده از طبیعت بکر و دست نخورده خود سالانه میلیون ها گردشگر را از سراسر جهان جذب نماید. در زمینه گردشگری طبیعت یا همان طبیعت گردی ( اکو توریسم ) شهر پوکت در کشور تایلند شهرتی جهانگیر دارد. جایی که با ساحل زیبا و شن های درخشان دل هر مسافری را می برد و لقب بهشت تایلند را به این شهر زیبا می دهد. همه مسافرانی که به تایلند سفر می کنند از این شهر دیدن می کنند تا هم از دیدنی های طبیعی این شهر لذت ببرند و هم از امکانات رفاهی آن بهره مند شوند. در این مقاله شما را با یکی از برترین جاذبه های گردشگری این شهر اشنا می نماییم.

آفرهای تور تایلند را با قیمت مناسب از دست ندهید.

باغ وحش تایگر کینگدام یا همان ببرهای سلطنتی که در شهر پوکت قرار دارد یکی از جاذبه های بزرگ این شهر در کشور تایلند می باشد. در این باغ وحش ببرهای بزرگ و کوچکی زندگی می کنند که بازدید کنندگان می توانند به آنها نزدیک شوند و حتی آنها را لمس کنند و شما می توانید از نزدیک شاهد آن باشید که این جانداران چقدر زیبا قدرتمند و جذاب هستند. اگر شما علاقه مند هستید که با یک حیوان وحشی عکس سلفی بگیرید یا از خودتان و او فیلم برداری نمایید این مکان بهترین و مناسب ترین محل برای این کار می باشد. شما پس از بازدید از این باغ وحش زیبا و صحبت هایی که راهنما های باغ وحش درباره ببرها می نمایند اطلاعات بسیار خوبی را از این جانوران خواهید داشت.

درباره باغ وحش ببرهای پوکت

به گزارش سفر باتو ، باغ وحش سلطنتی ببرهای پوکت یا تایگر کینگدام پوکت در شهر پوکت تایلند می باشد که در این باغ وحش تعداد زیادی ببر وجود دارد نکته قابل ذکر اینکه یک شعبه دیگر از این باغ وحش در شهری دیگر از تایلند به نام چیانگ مای هم هست. تایلند در گذشته به دلیل موقعیت جغرافیای و آب و هوای گرم و مرطوبش محل خوبی برای زندگی انواع جانوران بوده است. ببرها هم از آن جمله جانورانی بود که در این سرزمین آزادانه زندگی می کردند. اما متاسفانه با دخالت انسان در محیط زیست و تخریب گسترده آن و البته شکار بیش از حد انواع گونه های جانوری از جمله ببرها روز به روز از تعداد آنها کم شد و بعضی از جانوران هم متاسفانه منقرض شدند. آمارها نشان می دهد که اکنون تنها صد و بیست قلاده ببر در سراسر تایلند زندگی می نمایند و دیگر ببرها اسیر هستند. اگر این وضعیت یعنی دست درازی انسان به محیط زندگی ببرها و تخریب محیط زیست و آلوده کردن آن ادامه پیدا کند، دانشمندان و کارشناسان هیچ امیدی برای زندگی این تعداد ببرهای باقیمانده هم ندارند و هرآن ممکن است که این ببرها هم یکی پس از دیگری از میان بروند و داستان زندگی ببرهای تایلندی هم در حیات وحش به افسانه ها بپیوندد. از این بدتر شکار ببرها می باشد در تایلند شکار غیر قانونی بسیار زیاد است و شکار ببرها به خاطر پوستشان بسیار رواج دارد حتی حالا هم که تعداد این ببرها انقدر کم و اندک می باشد هنوز اینگونه شکار ها انجام می گیرد و خود این امر باعث به خطر افتادن هر چه بیشتر جان این موجودات زیبا می شود.

همچنین بخوانید:  تاج محل زیباترین و منحصر به فردترین بنای مرمری جهان

برای حفظ نسل و ادامه زندگی این گونه جانوری باغ وحش ببرهای پوکت تعدادی از این ببرها را که بر اثر شکار زخمی شده بودند یا در بچگی پدرو مادر خود را از دست داده اند این مرکز را ساخته اند و کم کم از آن ببرها تولید مثل کردند. آنها بر این عقیده هستند که ببرها بهتر است از زمان تولد تا مرگ در اسارت باشند تا در طبیعت نابود شوند. با زیاد شدن شمار ببرهای در بند توجه گردشگران هم به این باغ وحش جلب شد و حالا یکی از محبوبترین جاذبه های گردشگری شهر پوکت به حساب می آید. به خاطر اینکه ببرها از زمان تولد در این محیط زندگی کرده اند بسیار از ببرهایی که در طبیعت وحشی زندگی می کنند آرامتر هستند و بازدیدکنندگان به راحتی می توانند به آنها نزدیک شوند و با آنها عکس بگیرند. برخی بر این عقیده اند که علت آرام بودن این جانوران رژیم غذایی آنها است چون که به این ببرها در این مرکز به جای گوشت قرمز که غذای طبیعی آنها در طبیعت است گوشت مرغ و شیر گاو داده می شود. بعضی از ببرهای باغ وحش پوکت آنقدر آرام هستند که به مردم اجازه می دهند به آنها نزدیک شده و حتی با آنان بازی کنند.

تور مالزی ارزان را در سایت ببینید و خرید کنید.

برخی از بازدیدکنندگان اعتراض می کنند که که هزینه بازدید از این مرکز بسیار زیاد است اما باید توجه داشته باشید که همه درآمد این باغ وحش استثنائی صرف نگهداری و پرورش ببرهای همین مرکز می گردد و اگر به باغ وحش ببرهای پوکت سری بزنید و از ببرهای آن دیدن بفرمایید خودتان هم به این نتیجه می رسید که ارزش آن را دارد که هزینه نگهداری این جانوران زیبا را پرداخت نمایید.