آموزش کامل طرز تهیه دلمه گوجه فرنگی با گوشت و لپه خانگی
آموزش کامل طرز تهیه دلمه گوجه فرنگی با گوشت و لپه خانگی
آموزش مرحله به مرحله دستور پخت و طرز تهیه دلمه گوجه فرنگی خوشمزه با گوشت و لپه خانگی را از نمکستان بیاموزید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه دلمه گوجه فرنگی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم . برای مشاهده این آموزش آشپزی ، این پست را دنبال کنید.

مواد لازم دلمه گوجه فرنگی :

گوجه فرنگی درشت ۵ عدد
گوشت چرخ کرده ۲۵۰ گرم
پیاز یک عدد
جعفری ۱۵۰ گرم
برنج یک فنجان
لپه یک فنجان
روغن یا کره ۵ قاشق غذاخوری
نمک و فلفل و دارچین به مقدار کافی
آب گوجه فرنگی یک فنجان

دلمه گوجه فرنگی دلمه گوجه فرنگی ایتالیایی دلمه گوجه فرنگی و بادمجان دلمه گوجه فرنگی در فر دلمه گوجه فرنگی با ماکارونی دلمه گوجه فرنگی در فر

طرز تهیه دلمه گوجه فرنگی :

برای تهیه دلمه گوجه فرنگی خوشمزه ابتدا باید پیاز را نگینی و ریز خرد کنید و در روغن تفت دهید تا پیاز طلایی و نرم شود. سپس گوشت چرخ شده را به پیاز اضافه کنید و تفت دهید تا گوشت پخته شود و تغییر رنگ بدهد. برنج و لپه را در قابلمه ای جداگانه بپزید.

بعد از اینکه از پخت لپه و برنج مطمئن شدید برنج، لپه، گوشت و پیاز سرخ شده را با هم مخلوط کرده و نمک، فلفل و دارچین را به آن اضافه کنید. درست کردن مواد داخل دلمه گوجه فرنگی مثل مواد داخل دلمه برگ مو می باشد. حالا که مواد داخل دلمه آماده شد به سراغ آماده کردن گوجه ها می رویم. قسمت بالای گوجه فرنگی ها را برش بدهید و داخل آنها را خالی کنید.

از موادی که درست کردید اندازه ۱ قاشق بردارید و داخل گوجه فرنگی ها بریزید و از قسمت بریده شده گوجه فرنگی ها به عنوان در استفاده کنید. سپس آنها را آهسته در داخل ظرف بچینید و روی آن روغن، آب گوجه فرنگی و کمی آب ریخته و بگذارید روی حرارت بپزد و به اصطلاح دم بکشد.