دستور پخت و طرز تهیه کلوچه سنتی ساده در منزل بسیار خوشمزه
دستور پخت و طرز تهیه کلوچه سنتی ساده در منزل بسیار خوشمزه
آموزش مرحله به مرحله دستور پخت کلوچه و طرز تهیه کلوچه سنتی ساده در منزل بسیار خوشمزه را در نمکستان برای شما عزیزان آماده کرده ایم. با ما همراه باشید.

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه کلوچه سنتی خوشمزه و لذیذ را آماده کرده ایم ، برای مشاهده این آموزش شیرینی پزی این پست را دنبال کنید.

مواد لازم کلوچه سنتی :

آرد سفید۳ پیمانه
روغن جامد۱ پیمانه
شکرنصف پیمانه
گلابنصف پیمانه
هل۱ قاشق مرباخوری
پکینگ پودرنصف قاشق چایخوری

کلوچه سنتی طرز تهیه کلوچه سنتی طرز تهیه کلوچه سنتی خانگی طرز تهیه کلوچه سنتی گردویی طرز تهیه کلوچه سنتی گردویی دزفولی طرز تهیه کلوچه سنتی گردویی لاهیجان

طرز تهیه کلوچه سنتی :

با آموزش طرز تهیه کلوچه سنتی از سری آموزش های شیرینی پزی سایت نمکستان در خدمتتون هستیم. برای تهیه کلوچه سنتی ابتدا باید هل و گلاب را در ظرفی بریزید. سپس شکر را به این مواد اضافه کنید و مخلوط کنید تا شکر حل شود. در ظرفی دیگر آرد و بکینگ پودر را با هم مخلوط می کنیم و ۳ مرتبه الک می کنیم. بعد روغن را به آرد و بکینگ پودر اضافه می کنیم.

حالا مخلوط شکر و گلاب و هل را به آرد و روغن اضافه می کنیم و با دست شروع به ورز دادن می کنیم تا خمیر لطیف و نرمی ایجاد شود. روی سطح کار کمی آرد بپاشید و خمیر را پهن کنید و آن را به کمک وردنه باز کنید. حالا خمیر را قالب بزنید یا به شکل های دلخواهتان برش بزنید. سینی فر را چرب کنید و کلوچه ها را داخل آن قرار دهید و سینی را به مدت ۲۰ دقیقه داخل فر با دمای ۲۰۰ درجه سانتی گراد یا ۳۰۰ درجه فارنهایت قرار دهید.