درمان پارگی دیسک کمر و شکستگی مهره های کمر
درمان پارگی دیسک کمر و شکستگی مهره های کمر
کمر انسان از ساختار پیچیده ای از ماهیچه ها ، رباط ها ، تاندون ها ، دیسک ها و استخوان ها تشکیل شده است که برای حمایت از بدن با هم کار می کنند و ما را قادر به حرکت کردن می سازند.

کمر انسان از ساختار پیچیده ای از ماهیچه ها ، رباط ها ، تاندون ها ، دیسک ها و استخوان ها تشکیل شده است که برای حمایت از بدن با هم کار می کنند و ما را قادر به حرکت کردن می سازند.مشکلات مربوط به هر یک از این مؤلفه ها می تواند منجر به کمردرد شود. در برخی موارد از کمردرد ، علت آن ناشناخته است.

کمردرد یکی از دلایل اصلی عدم حضور در محل کار و به دنبال آن معالجه پزشکی است. مشکلات کمر ناراحت کننده و ناتوان کننده است و در کار های روزمره نیز می تواند تاثیر گذار باشد این مشکلات می توانند ناشی از آسیب هایی همچون تصادفات ، فعالیت های ورزشی و برخی از بیماری های پزشکی باشد. به دلایل مختلف ، کمردرد می تواند در هر سنی ، فرد را تحت تأثیر قرار دهد. با افزایش سن ، احتمال بروز کمردرد به دلیل عواملی مانند شغل و بیماری دژنراتیو دیسک افزایش می یابد.

کمردرد ممکن است به ستون فقرات کمر، دیسک بین مهره ها ، رباط های مربوط به ستون فقرات ، نخاع و اعصاب ، عضلات کمر ، اندام های داخلی شکم و لگن مرتبط باشد. درد در قسمت فوقانی کمر ممکن است به دلیل اختلالات آئورت ، تومور در قفسه سینه و ستون فقرات باشد. با این حال تشخیص هر یک از این موارد به بررسی علائم و نشانه ها توسط متخصص نیازمند است. گاهی با کمی استراحت و روش های خانگی می توان این درد ها را تسکین و نگران کننده نیستند.

دو مورد از مشکلاتی که می تواند درد در ناحیه کمر را به دنبال داشته باشد پارگی دیسک کمر و شکستگی مهره های کمر است. برای تشخیص هر یک از این موارد مراجپعه به متخصص ستون فقرات ضروری است . در ادامه به بررسی علل و علائم و روش های درمان هر یک می پردازیم.

پارگی دیسک کمر

پارگی دیسک کمر

دیسک های ستون فقرات نقش مهمی در قسمت تحتانی کمر دارند .این دیسک ها به عنوان کمک فنر بین مهره ها هستند و از بالاتنه حمایت کرده و اجازه انجام طیف گسترده ای از حرکت در همه جهات را به فرد می دهند. اگر دیسک بیرون بزند و برخی از مواد درونی خود را نشت کند و به اصطلاح فرد دچار پارگی دیسک کمر می شود ، این موضوع باعث فشار به اعصاب و نخاع می ش