آموزش کامل طرز تهیه دسر ترایفل
آموزش کامل طرز تهیه دسر ترایفل

آموزش کامل طرز تهیه دسر ترایفل نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه دسر ترایفل را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور آشپزی ، این پست را دنبال کنید مواد لازم برای دسر ترایفل : کیک اسفنجی : ۲۰۰ گرم ژله توت‌فرنگی و آناناس : از هر کدام ۱۰۰ گرم کرم وانیلی : ۲۰۰ گرم […]

آموزش کامل طرز تهیه دسر ترایفل

دسر ترایفل , طرز تهیه دسر ترایفل , پخت غذای دسر ترایفل

نمکستان » برای این پست آموزش طرز تهیه دسر ترایفل را آماده کرده ایم برای مشاهده دستور آشپزی ، این پست را دنبال کنید

مواد لازم برای دسر ترایفل :

کیک اسفنجی : ۲۰۰ گرم

ژله توت‌فرنگی و آناناس : از هر کدام ۱۰۰ گرم

کرم وانیلی : ۲۰۰ گرم

توت‌فرنگی تازه : ۳۰۰ گرم

مواد لازم کرم وانیلی:

شیر : نصف پیمانه

تخم‌مرغ : ۳ عدد

خامه فرم گرفته : ۱۵۰ گرم

آرد نشاسته ذرت : ۲ قاشق سوپخوری

وانیل : ۱/۴قاشق چایخوری

پودر قند : ۱۵۰ گرم

طرز تهیه ترایفل :

توت‌فرنگی‌ها را شسته و خشک کنید. کیک اسفنجی را به صورت مکعب‌های کوچک برش دهید. ژله توت‌فرنگی و آناناس را هم شکل مکعب خرد کنید. برای هر نفر یک لیوان در نظر گرفته و به کمک قیف انتهای لیوان‌ها را کرم ریخته و به ترتیب کیک، توت‌فرنگی، ژله و دوباره کرم اضافه کنید تا لیوان پر شود در نهایت با کمک قیف با کرم روی ترایفل را شکوفه زده و یک توت‌فرنگی روی آن قرار می‌دهیم.

طرز تهیه کرم وانیلی :

ابتدا زرده و سفیده را جدا کرده و زرده را به همراه پودر قند با همزن برقی بزنید تا کشدار و سفید شود. (سه دقیقه). آرد ذرت را در شیر حل کرده و مخلوط زرده را نیز به آن اضافه کنید. مایه را داخل ظرف مناسبی که بهتر است لعابی باشد ریخته و روی حرارت ملایم با قاشق شروع به هم زدن کنید تا غلیظ شود. کرم را از روی حرارت برداشته و صبر کنید کمی خنک شود. سفیده تخم‌مرغ را در کاسه‌ای با همزن برقی بزنید تا خشک و سفید شود و به کمک لیسک سفیده را به کرم اضافه کنید و دوباره روی حرارت گذاشته هم زده تا غلیظ شود. کرم را پس از غلیظ شدن از روی حرارت برداشته، وانیل را اضافه کرده و صبر کنید تا کاملا خنک شود خامه را به کرم افزوده و مخلوط نمایید. این کرم به تنهایی دسر لذیذی می‌باشد.

همچنین بخوانید:  آموزش طرز تهیه «چنگمال کرمان» دسر سنتی با خرما

دسر فروماژ پرتقال , طرز تهیه دسر فروماژ پرتقال , پخت غذای دسر فروماژ پرتقال

آموزش کامل طرز تهیه دسر ترایفل