آموزش کامل طرز تهیه شلغم و لبو خوش طعم آب پز
آموزش کامل طرز تهیه شلغم و لبو خوش طعم آب پز

آموزش کامل طرز تهیه شلغم و لبو خوش طعم آب پز نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه شلغم و لبو آب پز را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. پخت سبزی‌جات به صورت بدون آب یا کم آب، ویتامین‌ها و مواد مغذی درون آن‌ها را تا میزان زیادی حفظ می‌کند. […]

آموزش کامل طرز تهیه شلغم و لبو خوش طعم آب پز

 شلغم و لبو , طرز تهیه شلغم و لبو , پخت غذای شلغم و لبو

نمکستان : برای این پست آموزش طرز تهیه شلغم و لبو آب پز را آماده کرده ایم برای مشاهده آموزش آشپزی این پست را دنبال کنید. پخت سبزی‌جات به صورت بدون آب یا کم آب، ویتامین‌ها و مواد مغذی درون آن‌ها را تا میزان زیادی حفظ می‌کند.

مواد لازم برای شلغم و لبو آب پز :

چغندر یک کیلو
آب نصف پیمانه
شکر به میزان دلخواه

طرز تهیه شلغم و لبو آب پز :

چغندرها را شسته و تمیز کرده و به صورت حلقه‌ای برش دهید. اگر بخواهید درسته پخته شوند، با چاقو در قسمت‌های مختلف هر یک از آنها شکاف‌های عمیق ایجاد کرده سپس آن را در ظرف مناسبی قرار داده و رویش شکر بپاشید. و آب را نیز افزوده و ظرف را با درپوش به مدت ۳۰- ۲۵ دقیقه با درجه حداکثر ۹۰۰ وات یا ۱۰۰% در دستگاه قرار دهید.در این مدت یک بار چغندرها را زیر و رو کنید.

نکته : بهتر است درپوش ظرف را کمی باز بگذارید تا مانع از سر رفتن آب آن شود. با توجه به نوع چغندر ممکن است زمان پخت آن کمی بیشتر شود.

طرز تهیه شلغم و لبو آب پز

طرز پخت شلغم با ماکروویو

مواد لازم شلغم و لبو آب پز :

شلغم  یک کیلو
آب لیمو یک قاشق غذاخوری
روغن زیتون یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه شلغم و لبو آب پز :

شلغم‌ ها را شسته و آن را درسته در ظرف قرار دهید و با چاقو شکاف‌های عمقی در آنها ایجاد کنید، نیازی به اضافه کردن آب نیست. ظرف را با درپوش به مدت ۲۰- ۱۵ دقیقه با درجه حداکثر ۱۰۰%یا ۹۰۰ وات در دستگاه ماکروویو گذاشته در این فاصله یک بار شلغم‌ها را زیر و رو کنید. می‌توان به شلغم‌ های پخته در موقع مصرف یک قاشق غذاخوری آب لیمو و یک قاشق غذاخوری روغن زیتون نیز اضافه کرد.

همچنین بخوانید:  دستور طرز تهیه کباب قفقازی مخصوص با طعمی فوق العاده خوشمزه

نکته : چغندرها بعد از پخت بسیار خوش رنگ می‌باشند و از آب آن می‌توان در تهیه بعضی از سس‌ها و خورش‌ها استفاده کرد.

آموزش کامل طرز تهیه شلغم و لبو خوش طعم آب پز

منبع : نمکستان