ویزای شینگن چیست؟
ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟ شینگن اصطلاحاً به منطقه ای در اروپاگفته می شود این منطقه متشکل از بیست و شش کشور می باشد و شامل کشور های اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین […]

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن چیست؟

شینگن اصطلاحاً به منطقه ای در اروپاگفته می شود این منطقه متشکل از بیست و شش کشور می باشد و شامل کشور های اتریش، بلژیک، جمهوری چک، دانمارک، استونی، فنلاند، فرانسه، آلمان، یونان، مجارستان، ایسلند، ایتالیا، لتونی، لیتوانی، لوکزامبورگ، مالت، هلند، نروژ، لهستان، پرتغال، اسلواکی، اسلوونی، اسپانیا، سوئد، سوئیس و لیختن اشتاین است

انواع ویزای شنگن :

ویزای شینگن نوع A : از این ویزا می توان جهت ترانزیت فرودگاهی استفاده کرد .

ویزای شینگن نوع B : این نوع ویزا نیز برای ترانزیت فرودگاهی صادر می شود با این تفاوت که مسافر میتواند تا حداکثر ۵ روزاز منطقه شنگن عبور کند.

ویزای شینگن نوع C : با ویزای شینگن نوع C شخص مجاز است به مدت زمانی که در ویزا ذکر میشود ، در حوزه شینگن اقامت داشته  باشند .

این نوع ویزا خود به سه دسته تقسیم بندی می شود :

۱-ویزای شینگن یکبار ورود

۲-ویزای شینگن دوبار ورود

۳-ویزای مالتیپل (چندبار ورود )

همان طور که می دانید پس از درخواست ویزا از سفارت کشور مورد نظر ، بعد از انجام انگشت نگاری و مصاحبه و همچنین بررسی مدارک توسط کنسولگری ، نتیجه نهایی مبنی بر صدور و یاعدم صدور ویزا اعلام می گردد .

در بین این ۲۶ کشور عضو اتحادیه شینگن ، هر کشور جهت ارائه ویزا حساسیت های خود را دارد . شرکت خسروان سیر به عنوان مجری تور مجارستان با سابقه ی صدور صدها ویزای شینگن ، پیشنهادی ویژه برای ویزا اولی ها و همچنین افرادی که قبلاً درخواست ویزای آنها رد شده ، دارد . تورهای گروهی مجارستان با بیش از ۹۹% احتمال صدور ویزا بهترین گزینه حتی برای افرادی که قصد تقویت سابقه سفر خود جهت اخذ ویزای کانادا را دارند، می باشد .