ماساژ ریلکسی چیست و چه فوایدی دارد؟
ماساژ ریلکسی چیست و چه فوایدی دارد؟

ماساژ ریلکسی چیست و چه فوایدی دارد؟ همانگونه که می‌دانید انواع مختلفی از ماساژها (ماساژ سوئدی، ماساژ هپی و سنگ داغ و …) در دنیا موجود است که هر کدام از آن‌ها نحوه انجام متنوع و حتی فواید متفاوتی دارند. برای اینکه بتوانید بهترین نوع ماساژ بر اساس نیازهای بدنتان را شناسایی کنید حتما باید […]

ماساژ ریلکسی چیست و چه فوایدی دارد؟

ماساژ ریلکسی چیست و چه فوایدی دارد؟

همانگونه که می‌دانید انواع مختلفی از ماساژها (ماساژ سوئدی، ماساژ هپی و سنگ داغ و …) در دنیا موجود است که هر کدام از آن‌ها نحوه انجام متنوع و حتی فواید متفاوتی دارند. برای اینکه بتوانید بهترین نوع ماساژ بر اساس نیازهای بدنتان را شناسایی کنید حتما باید این انواع را شناخته و بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. در این مقاله ما قصد داریم ماساژ ریلکسی را مورد بررسی قرار داده و اطلاعاتی را در مورد آن در اختیار شما قرار دهیم . همراه ما باشید.

معرفی انواع ماساژ ریلکسی و بهترین نوع آن

ریلکس بودن یا همان داشتن آرامش می‌تواند تاثیر مستقیمی بر روی سلامت اندام‌های مختلف بدن و همچنین سلامت روحی و بازده کلی هر فرد داشته باشد. اگر شما از لحاظ روحی و جسمی آرامش نداشته باشید نمی‌توانید از زندگی و کار کردن خود لذت برده و همیشه دچار استرس و اضطراب خواهید بود.

روش‌های مختلفی برای رسیدن به آرامش روحی و جسمی وجود دارد یکی از موثرترین این روش‌ها ماساژ دادن اندام‌های مختلف بدن است که هم می‌تواند آرامش روحی و هم آرامش جسمی را برای ما به ارمغان بیاورد.

ماساژ ریلکسی در واقع یک نوع ماساژ خاص نیست که دارای تکنیک‌های متقاوت و روش انجام خاصی باشد. اگر هر ماساژی را به منظور ریلکس شدن فرد انجام دهیم می‌گوییم که ماساژ ریلکسی انجام داده‌ایم. مهم‌ترین موضوع در ماساژ ریلکسی این است که بهترین نوع ماساژ را برای این منظور انتخاب نمایید. در این مقاله قصد داریم این ماساژ‌ها را به شما معرفی کنیم.

بهترین ماساژها برای ریلکس شدن:

برخی از انواع ماساژ هستند که بیشتر از دیگر ماساژ‌ها آرامش بخش بوده و شما را به مراتب، بیشتر ریلکس خواهند کرد.

۱- ماساژ آروماتراپی:

آروماتراپی ماساژی است که با بهره گرفتن از رایحه گیاهان طبیعی انجام می‌شود. این نوع ماساژ بسیار آرامش بخش بوده و چون با رایحه‌های مختلف همراه است فواید آن نیز از ماساژهای معمولی بیشتر خواهد بود. ماساژ آروماتراپی بسیار مناسب است اما باید اطمینان حاصل کنید که به روغن‌ها و اسانس‌ها آلرژی ندارید.

۲- استفاده از صندلی‌های ماساژور:

صندلی ماساژور را می‌توان بهترین انتخاب برای ماساژ ریلکسی دانست. این نوع صندلی‌ها دقیقا حرکات ماساژهای سنتی را به صورت اصولی پیاده سازی کرده و تجربه یک ماساژ متفاوت را به همراه دارند. همچنین مشکلات مربوط به ماساژهای سنتی را نداشته و شما می‌توانید در هر زمانی که بخواهید از آن استفاده کنید. با نشستن بر روی این صندلی‌ها قرار دادن دست‌ها و پاهای خود در مکان مناسب صندلی شروع به ماساژ دادن اندام‌های مختلف بدن شما خواهد کرد این فرآیند در حدود ۱۰ تا ۱۵ دقیقه به طول خواهد انجامید.

همچنین بخوانید:  ۵ ماده ضروری در رژیم غذایی ورزشکاران

برای خرید این صندلی‌ها نیازی نیست که به فروشگاه‌های فیزیکی مراجعه کنید. روتای این امکان را فرآهم کرده که بهترین ماساژورها را با مناسب‌ترین قیمت به صورت آنلاین خریداری کرده و درب منزل خود تحویل بگیرید. برای مشاهده محصولات متنوع و با کیفیت روتای به آدرس www.Rotai.asia مراجعه بفرمائید.

۳- ماساژ معروف سوئدی:

انتخاب بعدی شما برای ریلکس شدن می‌تواند ماساژ معروف سوئدی باشد. این نوع ماساژ ترکیبی از حرکات مختلفی مانند مالش و ورزیدن عضلات، ضربات آرام و طولانی و سایش است.

۴- ماساژ با سنگ داغ:

این نوع ماساژ در ایران مرسوم نیست و در کمتر مرکز ماساژی می‌توانید خدمات مربوط به ماساژ سنگ داغ را پیدا کنید ولی اگر مکانی را برای این منظور سراغ دارید ماساژ سنگ داغ نیز برای ریلکس شدن بسیار مناسب است.

در این نوع ماساژ درمانگر سنگ‌های صاف و گرم را در نقاط خاصی از کمرتان قرار داده و تکنیک‌های خاصی را بر روی اندام‌های مختلف بدن شما انجام می‌دهد.

ماساژ ریلکسی چیست و چه فوایدی دارد؟

برخی از فواید دریافت ماساژ ریلکسی:

انجام ماساژ به منظور ریلکس شدن فوایدی را برای جسم و روحتان به دنبال خواهد داشت برخی از این فواید را در ادامه بخوانید:

  • کاهش استرس: اولین فایده کاهش استرس است که شاید بتوان گفت که پراهمیت‌ترین فایده است. بعد از انجام ماساژ خودتان به کاهش پیدا کردن استرس‌ها  پی خواهید برد.
  • کاهش فشار خون: ماساژ فشار خون شما را کاهش داده و به حالت نرمال بدن باز می‌گردند که خود همین موضوع بسیاری از مشکلات جسمی را از بین می‌برد.
  • ایجاد آرامش در عضلات: ماساژ ریلکسی تمامی تنش‌های موجود در عضلات بدنتان را از بین خواد برد.
  • بهبود گردش خون: گردش خون در بدن شما بعد از انجام این نوع ماساژ بهتر انجام شده و اکسیژن رسانی به عضلات بهتر انجام خواهد شد.
  • تقویت سیستم ایمنی بدن: با انجام ماساژ ریلکسی سیستم ایمنی بدنتان عملکرد بهتری را از خود نشان خواهد داد و احتمال ابتلای شملا به بیماری‌های مختلف بسیار کاهش پیدا خواهد کرد.

با برخی از فواید انجام ماساژ ریلکسی نیز آشنا شدیم. با نگاهی کوتاه به این باید مطمئناً شما نیز به این نتیجه می‌رسید که این نوع ماساژ را باید در برنامه‌های هفتگی یا ماهانه‌ی خود قرار داده و آن را به طور مرتب انجام دهید. ممنون که با این مقاله نیز همراه ما بودید.